کد خبر : ۱۸۸۷۶
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
خشت اول ۲۸ آذر بنا می‌شود
برگزاری جشنواره عکس و پوستر خشت اول که پیشتر زمان برگزاری آن هفته اول دی ماه اعلام شده‌بود، به تاخیر افتاد.
استقامت نوشت:
برگزاری جشنواره عکس و پوستر خشت اول که پیشتر زمان برگزاری آن هفته اول دی ماه اعلام شده‌بود، به تاخیر افتاد. مهدی جعفری؛ دبیر جشنواره عکس و پوستر خشت اول در گفت و گو با استقامت دلیل تاخیر در برگزاری جشنواره‌ی مذکور را تاخیر در برگزاری کارگاه‌های تخصصی عنوان می‌کند که می‌بایست قبل از برگزاری جشنواره، برگزار شوند. او تعطیلات پی در پی در تقویم رسمی را دلیل تاخیر در برگزاری کارگاه‌های تخصصی ذکر می‌کند.

دبیر جشنواره خشت اول زمان برگزاری این جشنواره را ۲۸ آذر ماه اعلام می‌کند و در توضیح می‌گوید: «جشنواره با نمایش آثار برتر در موزه صنعتی آغاز می‌شود و با مراسم اهدای جوایز پایان خواهد گرفت.»

او ادامه می‌دهد: «تصمیم ما این است که نمایش آثار به موزه صنعتی محدود نشود و آثار در دیگر گالری‌های شهر کرمان و همچنین در بعضی از دیگر شهرهای استان نمایش داده‌شوند.»

در فراخوان اولیه جشنواره عکس و پوستر خشت اول، مهلت ارسال آثار ۱۵ آذر ماه اعلام شده‌بود که بر اساس تاخیر در برگزاری جشنواره این مدت نیز تا ۳۰ آذر ماه تمدید شد. مهدی جعفری با بیان این نکته که در بخش عکس ۸۵۰ اثر از ۱۵۱ نفر و در بخش پوستر ۳۵۵ اثر از ۷۱ نفر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده‌است، می‌گوید: «در بخش عکس کرمان با۴۱ نفر شرکت کننده و تهران اصفهان وشیراز بیشترین شرکت کننده با حدود ۸۵۰ اثر و در بخش پوستر کرمان با ۲۵ نفر ۱۲۵ اثر و اردبیل و تهران بیشترین شرکت کننده را داشته‌اند.»

گفتنی است این جشنواره با محوریت پیشگیری ازآسیب‌هایی اجتماعی برگزار می‌شود و بنا بر اعلام فراخوان، دبیرخانه‌ی آن تا کنون اقدام به برگزاری دو کارگاه تخصصی نموده‌است.

اولین کارگاه تخصصی جشنواره خشت اول با عنوان بررسی کارکردهای گوناگون عکسهای مستند اجتماعی با حضور علیرضا مهدی زاده عضو هیات علمی و استادیار دانشگاه هنر در محل سالن کنفرانس دانشگاه علوم پزشکی کرمان برپا گردید و دومین کارگاه تخصصی این جشنواره نیز با حضور حسین کریم زاده و با عنوان "کارگاه تخصصی عکاسی از ایده تا اجرا ادیت و انتخاب عکس" و در سالن دانشگاه علوم پزشکی خیابان شفا برگزار شد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها