کد خبر : ۱۸۸۹۴
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایرنا نوشت:
سید حسین طیبی  افزود: 14 کمیته در برپایی چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب جنوب کرمان فعالیت کردند و عملکرد خوب این کمیته ها سبب رضایت و استقبال بیشتر مردم شد.
وی بیان کرد: در این نمایشگاه از 15 کتاب نویسندگان جنوب کرمان رونمایی و یک غرفه برای فروش کتاب نویسندگان این منطقه در نظر گرفته شد.

وی گفت: 220 ناشر در چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب جنوب کرمان با 369 هزار عنوان کتاب شرکت کرده اند.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه 150 غرفه در این نمایشگاه فعالیت می کنند اظهار کرد: از آغاز این نمایشگاه تاکنون مراجعه کنندگان 2 هزار و 500 بن کتاب دریافت کردند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل افزود: به نمایش گذاشتن عملکرد اقتصاد مقاومتی ادارات کل و ادارات شهرستان منطقه ترویج این فرهنگ در جامعه است و 6 غرفه در زمینه اقتصاد مقاومتی، فعالیت های ادارات کل منطقه جنوب کرمان را به نمایش گذاشتند.

طیبی گفت: یکی از برنامه های خوب این نمایشگاه این بوده که هر روز یکی از شهرستان های جنوب کرمان برنامه های فرهنگی خود را در کمیته جنبی به نمایش می گذارد که سبب استقبال بیشتر مردم به نمایشگاه شد.
وی اظهار کرد: چهارمین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان امسال با رویکردی متفاوت نسبت به سال های قبل و برای ارائه خدمت به مردم نجیب و فرهنگ دوست این خطه در حال برگزاری است.
وی گفت: مطالعه و کتابخوانی باید به عنوان یک نیاز دائمی احساس و روزانه بین عموم مردم رایج و مطرح شود تا افراد جامعه به خواندن و مطالعه ترغیب شوند.

مدیر چهارمین نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان ادامه داد: برپایی نمایشگاه کتاب و سایر نمایشگاه های فرهنگی در واقع نوعی سرمایه گذاری برای رسیدن به اهداف فرهنگی در جامعه است و همه باید برای برگزاری این رویدادهای مهم همکاری کنند.
چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب جنوب کرمان با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 11 دی امسال در جیرفت گشایش یافت و تا 16 دی دایر است.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد،‌ فاریاب،‌ رودبارجنوب، ‌کهنوج، ‌قعله گنج و منوجان را با جمعیت حدود یک میلیون نفر زیر پوشش دارد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پر بحث