کد خبر : ۱۸۸۹۹
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یحیی کمالی پور: توسعه فرهنگی باعث توسعه همه جانبه می شود و همه ما باید در راه اعتلای فرهنگ کشورمان گام برداریم و نخبگان این منطقه می توانند بیشترین تاثیر را داشته باشند.
جماران نوشت:
یحیی کمالی پور شامگاه پنجشنبه در اختتامیه چهارمین نمایشگاه استانی جنوب کرمان در جیرفت افزود: تمدن و پیشینه مردم این خطه از کشور همیشه مایه مباهات و فخر این سرزمین بوده است و امیدواریم با مناسب سازی مسائل کاربردی بتوانیم باعث توسعه فرهنگی در این منطقه باشیم.

وی اظهار کرد: فکر و نبوغ فرزندان جنوب کرمان می تواند ذخیره مناسبی برای توسعه این خطه باشد و همه این ارزش ها زمانی می تواند به تعالی برسد که در فضای ایمن و با روحیه برابر به فکر توسعه شهر باشیم.

وی گفت: توسعه فرهنگی باعث توسعه همه جانبه می شود و همه ما باید در راه اعتلای فرهنگ کشورمان گام برداریم و نخبگان این منطقه می توانند بیشترین تاثیر را داشته باشند.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: این نمایشگاه از کیفیت و کمیت مناسبی برخوردار بود و با نمایشگاه های بین المللی برابری می کرد، امیدواریم در آینده چنین برنامه های فرهنگی را در سطحی گسترده داشته باشیم.

وی اصلاح سیستم روشنایی و ناوبری فرودگاه جیرفت و استقلال بودجه جنوب کرمان را از دغدغه های مردم دانست و گفت: با همکاری دولت توانستیم این دغدغه ها را برآورده کنیم و امیدواریم با تدبیر دولت یازدهم در سال 96 روستایی بدون گاز و برق در این منطقه نداشته باشیم و شک نکنید که دولت برای رسیدن به این موقعیت تمام تلاش را خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب استان کرمان هم در ادامه این آیین گفت: این نمایشگاه توسط 14 کمیته برگزار و ساماندهی شد و 220 ناشر با 36 هزار و 900 عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور داشتند.
حسین اسحاقی برنامه های جانبی را شاخصه های اصلی این نمایشگاه ذکر کرد و گفت: در این نمایشگاه 23 اثر هنری از آثار هنرمندان جنوب استان رونمایی شد و برگزاری هفت تئاتر خیابانی از مهمترین برنامه های جانبی این نمایشگاه بود.
چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب جنوب کرمان با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 11 دی امسال در جیرفت گشایش یافت و شامگاه امروز پایان یافت.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد،‌ فاریاب،‌ رودبارجنوب، ‌کهنوج، ‌قعله گنج و منوجان را با جمعیت حدود یک میلیون نفر زیر پوشش دارد.
نویسنده:
برچسب ها: جیرفت ، یحیی کمالی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پر بحث