کد خبر : ۱۸۹۸۰
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
سیدرضا صالحی امیری: ظرفیت فرهنگی و تمدنی استان کرمان را کم از فارس و اصفهان نیست.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، سیدرضا صالحی امیری صبح شنبه در جلسه رونمایی ازفراخوان همایش بزرگداشت خواجوی کرمانی و اولین جلسه شورای سیاستگذاری همایش باحضور استاندارکرمان، ریاست دانشگاه آزاد کشور ،حجه الاسلام والمسلمین دعایی وجمعی از اساتید ومسئولین درسازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تهران گفت: استان کرمان به لحاظ اهمیت به مسائل فرهنگی به نسبت سایر استان ها پیشتاز بوده است

وی با اشاره به تدوین دانشنامه بزرگ کرمان ، افزود: این دانشنامه در مراحل پایانی قرار دارد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید که کار بسیار ارزشمندی می باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرفیت فرهنگی و تمدنی استان کرمان را کم از فارس و اصفهان ندانست و تصریح کرد:اگر کرمان در سطح ملی، منطقه ای و جهانی باز شناخته شود، از مقاصد مهم توریسم داخلی و خارجی خواهد شد.
وی جیرفت را یکی از ده نقطه تمدنی ایران دانست و گفت: با هماهنگی استاندار کرمان و میراث فرهنگی احیای این تمدن کهن شتاب بیشتری خواهد گرفت.

صالحی امیری همچنین جیرفت را یکی از  اصلی ترین تمدن های شناخته شده دانست و بیان داشت: اگر این نظریه ثابت شود جیرفت به عنوان نقطه شروع زندگی بشر معرفی خواهد شد.
وی افزود: در کرمان شخصیت های بزرگی که منشاتحولات عظیم ملی در همه ابعاد و زمینه ها بوده اند، وجود دارد که نمونه آن خواجوی کرمانی است که در ردیف حافظ و سعدی و ... می باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شخصیت خواجوی کرمانی، گفت: از نظر اصحاب شعر و ادب حتی شخصیت حافظ  نیز تحت تاثیر عرفان و اخلاقیات و سلوک وی می باشد.

وی تصریح کرد: بررسی این ظرفیت و شخصیت ادبی نصیب دانشگاه آزاد اسلامی شده و ما هم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  و انجمن مفاخر ایران برای هر چه با شکوه تر برگزار شدن این کنگره تلاش خواهیم نمود.

دانشگاه آزاد پیشگام در توسعه فرهنگی و اقتصادی در سطح استان کرمان

 استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به اقدامات توسعه ای دانشگاه آزاد اسلامی ، گفت: دانشگاه آزاد نه تنها در توسعه فرهنگی که در اقتصاد مقاومتی هم پیشگام بوده و مدیریت توسعه شهر کوهبنان را برعهده دارد.

وی همچنین از مسئولان استانی که برای اولین بار در بیست سال قبل کنگره خواجوی کرمانی را بر گزار کرده بودند تشکر کرد و افزود: در ایام برگزاری این کنگره آثار فرهنگی و تاریخی که در حال بازسازی اند مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و نام خواجوی کرمانی بر آثار کرمان خواهد درخشید.

رزم حسینی از آمادگی کامل استان کرمان برای برگزاری این کنگره خبر داد و تصریح کرد: همواره سعی کرده ایم سهمی در شناساندن مفاخر کرمانی در سطح ملی و بین المللی داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در این نشست که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده بود دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سید طاها هاشمی معاونت فرهنگی دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دعائی ، دکتر گلاب زاده، دکتر اسماعیل آذر و رییس هیات علمی کنگره  نیز به بیان نظرات پرداختند.

این کنگره در هفدهم دی ماه سال  آینده همزمان با روز ملی خواجوی کرمانی در استان کرمان بر گزار خواهد شد.
نویسنده:
برچسب ها: خواجوی کرمانی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پر بحث