کد خبر : ۱۹۰۴۴
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
به گزارش  روابط عمومی فرمانداری بم، رضا اشک عصر امروز در دیدار با هیات اقتصادی هلند با اشاره به راه‌اندازی بورس خرما در بم با همکاری ستاد اقتصاد مقاومتی شرق استان کرمان اظهار داشت: در شهرستان بم یکی از پایه‌های اقتصادی مردم کشاورزی، باغداری و محصول خرما است.
وی با بیان اینکه خرما بم به 22 کشور دنیا با کیفیتی مطلوبی صادر می‌شود، افزود: میزان تولید خرما در شرق استان کرمان 200 تن در سال است که از این مقدار 25 درصد صادر و وارد و بازار کشورهای اروپایی، شرق آسیا و حاشیه خلیج فارس می‌شود.
اشک با بیان اینکه 180 واحد سردخانه در این منطقه فعال و کار نگهداری و انبارداری خرما را انجام می‌دهند، گفت: قصد داریم، این محصول را با روش‌‌های تجاری نوین جهانی و با مطالعه، تحقیقات و تجربیات کشورهای دیگر و با زمینه بورس خرما در بم صادر کنیم.
وی با بیان اینکه معین اقتصاد مقاومتی این منطقه بر عهده منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید است و دولت هم به کمک بخش خصوصی می‌آید، عنوان کرد: با مذاکره با ستاد اقتصاد مقاومتی شرق استان کرمان شرکت رویال فلورا هلند مطالعه بورس خرما را بر عهده گرفته است.
فرماندار بم تصریح کرد: صادرات خرما باید از سیستم سنتی فروش به روش‌های نوین دنیا که بازار بورس است، تغییر کند و اگر کسی از اروپا و آسیا خرما بم را بخرد با استفاده از امکانات الکترونیکی خرید و فروش انجام شود.

اشک خطاب به هیأت هلندی خاطرنشان کرد: ما آماده هستیم با همکاری منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید از تجربیات علمی شما در این زمینه استفاده کنیم.
در ادامه این نشست نماینده شرکت رویال فلورا هلند اظهار داشت: این کمپانی در دنیا بزرگ‌ترین مرکز بازاریابی و فروش گل در دنیا است و ما همکاری بین‌المللی با کشورها مختلف دنیا از جمله کشور ایران داریم.
وی با بیان اینکه همان گونه که گل با تاریخ مصرف دو روزه است، تجربه زیادی در این زمینه داریم و خرما بم نیز تازه و نگهداری آن مشکل است.
نماینده شرکت رویال فلورا هلند تاکید کرد: این شرکت فروش مستقیم و بازاریابی گل به کشورهای اروپا را انجام می‌دهد و تخصص ما بازاریابی و بازارسازی است
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پر بحث