کد خبر : ۱۹۰۷۶
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در پیام تسلیت جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان مورد تاکید قرار گرفت:
جمعیت توسعه و آزادی با صدور بیانیه‌ای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
جمعیت توسعه و آزادی با  صدور بیانیه‌ای درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
متن کامل بیانیه این حزب اصلاح‌طلب به شرح ذیل است:

مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ  فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ  وَما بَدَّلوا تَبديلًا

رحلت جانسوز و ناگهانی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این عالم ربانی مفسر قرآن، بزرگمرد انقلاب و سیاست و مظهر صبر و استقامت،  یاردیرین امام راحل، هم رزم مقام معظم رهبری، مبارز خستگی¬ناپذیر و نستوه¬دوران ستمشاهی، سیاستمدار روشن¬اندیش و مردم¬مدار، برای مردم استان زادگاه ایشان و تمامی ایرانیان علاقمند به توسعه، آزادی، عمران و اعتلای این مرزو بوم کهن بدون تردید خسارتی جبران ناپذیر است که تنها الطاف الهی قادر به جبران آن است. 
ایران امروز یکی از پیشگامان اصلی نهضت اسلامی و مردی از قافله طالقانی، بهشتی و مطهری را از دست داد. او که تا جان در بدن داشت در راه تعالی و عزت ایران از هیچ کوششی فروگذار نکرد و مرد روزهای سخت و سنگ زیرین آسیاب انقلاب اسلامی بود. کوشش‌های حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (رضوان‌الله) در دوران مبارزه، دوره دفاع مقدس و دوران سازندگی و پس از آن بر هیچ انسان منصف و آگاهی پوشیده نیست. او زمانی در صف مبارزه علیه رژیم پهلوی قرار گرفت که نام امام خمینی(ره) با زندان و شلاق همراه بود. در دوران پس از انقلاب نیز قرار گرفتن ایران در مسیر توسعه و بازسازی خرابی‌های به جامانده از دوران جنگ مرهون رنج‌ها و مرارت‌های آن فقید سعید است. بی تردید فقدان این بزرگمرد، که نماد عقلانیت، اعتدال و تدبیر بود و در سخت‌ترین برهه‌های زندگی سیاسی خویش نیز از این مسیر دور نشد برای همه دلباختگان انقلاب مصیبتی جانکاه و تاب سوز است.

جمعیت توسعه و آزادی کرمان با تأثر فراوان این مصیبت جان فرسا را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت شریف ایران، مردم نجیب استان کرمان، خانواده مکرم و صبور هاشمی رفسنجانی بویژه همسر فداکار و فرزندان آن رجل الهی و سیاسی تسلیت گفته و برای آن عزیز به خدا پیوسته حشر با انبیاء و اولیاء‌الهی و برای بازماندگان صبر و سلامتی و سربلندی آرزو دارد و از مردم خطه کریمان دعوت می‌کند با شرکت در مراسم و آیین عزاداری این درخت تناور و پر ثمر روییده در کویر مراتب قدرشناسی خود را از ایشان که مصداق تعظیم شعائر الهی است به زیباترین وجه ممکن به نمایش بگذارند. 

جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار