کد خبر : ۱۹۰۸۷
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان :
با وجود پنج هزار و 170 روستای در کرمان، انتظار داریم که خیران بومی برای آبرسانی به برخی روستاها وارد عمل شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان با بیان اینکه پروژه های آبرسانی در 513 روستای این استان در حال اجراست گفت: با وجود پنج هزار و 170 روستای در کرمان، انتظار داریم که خیران بومی برای آبرسانی به برخی روستاها وارد عمل شوند.

علی رشیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن عرض تسلیت و گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری افزود: اقشار مختلف جامعه در استان کرمان با همت استاندار به صورت یک صدا و هم فکر با کم آبی و بحران آب مقابله می کنند.

وی ادامه داد: انتظار می رود خیران کرمان نیز در مسیر مقابله با بحران کم آبی و آبرسانی به روستاهای این استان با مردم و مسئولان همراه شوند.

وی با بیان اینکه خدمت رسانی به مردم اولویت اصلی شرکت آبفار استان کرمان است خاطرنشان کرد: امروز هیچ منبعی مهمتر و با ارزش تر از آب برای کشور و استان کرمان وجود ندارد.

وی گفت: همکاری خیرین استان کرمان با حوزه آب روستایی در نشست های مختلف مطرح و از این قشر برای آبرسانی به روستاها درخواست کمک شد.

رشیدی محدودیت های منابع مالی را یکی از مشکلات مهم شرکت آبفار استان کرمان عنوان و بیان کرد: امروز چند خیر از خارج استان در تامین آب روستایی کرمان به کمک آبفار این استان آمده اند.
وی کمک های خیرین خارج از استان را مقطعی عنوان کرد و گفت: بر این باوریم که خیران استان کرمان همانگونه که در امر مدرسه سازی موثر بودند می توانند با خرید لوله و اتصالات و یا اجرای برخی از طرح های آبرسانی، خدمت بزرگی را به مردم روستاهای این استان ارائه کنند.

10 درصد روستاهای کشور در استان کرمان قرار دارد و مشترکان آب روستایی در این استان سالانه 60 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی مصرف می کنند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پر بحث