کد خبر : ۱۹۱۵۱
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل پست استان کرمان خبر داد:
مدیرکل پست استان کرمان از جابه جایی 18 میلیون و 140هزار مرسوله پستی در 9 ماه نخست امسال در این استان خبر داد.

مدیرکل پست استان کرمان از جابه جایی 18 میلیون و 140هزار مرسوله پستی در 9 ماه نخست امسال در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا اکبری" در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: از این میزان مرسوله پستی 8 میلیون و 140 هزار فقره مرسولات صادره از استان بوده است.

وی با بیان اینکه در همین مدت 9 میلیون و 450 هزار مرسوله نیز وارد استان شده است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون سرانه مرسوله پستی در استان کرمان 3 مرسوله به ازای هر نفر است که درمقایسه باسال 92 این عدد زیریک بوده است.

اکبری با بیان اینکه 659 واحد پستی در استان فعال است که از این تعداد 68 درصد واحدها روستایی و مابقی شهری است، ادامه داد: 135هزار مورد خرید و فروش اینترنتی در سال جاری توسط شرکت ملی پست در استان توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 35 درصد رشد دارد.

اکبری با بیان راه اندازی بازار جدید کسب و کار از طریق پست در استان طی 2 سال گذشته تصریح کرد: طی سال جاری 10 هزار مورد مرسوله کالا که عمدتا صنایع دستی بوده از طریق این بازار کسب و کار از استان صادر شد.

به گفته وی، هم اینک 15 فروشگاه اینترنتی از طریق اداره کل پست استان در بازار الکترونیک فعال است.

مدیرکل پست استان کرمان توسعه خدمات در روستاها را از دیگر اهداف خود مطرح کرد و اظهار کرد: پست استان آماده ارائه خدمات نیابتی سایر سازمان ها و ادارات در دفاتر ICT روستايي دارد تا ضمن ارائه خدمات به نقاط محروم، رونق این دفاتر را نیز فراهم آورد.

اکبری در ادامه از دیگر اهداف مهم اداره کل پست استان را حفظ مشتریان دانست و گفت: در خصوص افزایش کیفیت، اهتمام لازم صورت گرفته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پست استان کرمان دارای ظرفیت های بالقوه ای از لحاظ نیروی انسانی و لجستیکی و غیره می باشد که کلیه دستگاه های اجرایی  که مجوز جذب مواردیادشده راندارند،می توانند با امنیت خاطر، خدمات با کیفیتی را از طریق پست به مردم ارائه نمایند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها