کد خبر : ۱۹۱۵۸
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرمانداربردسیر:
رای تحقق اهداف اقتصادی در بردسیر هر سه شاخص باید بطور همزمان رشد و حرکت کند.

 فرماندار بردسیر با بیان اینکه اقتصاد این شهرستان در سه محور گردشگری، کشاورزی و صنعت قابلیت های فراوانی دارد گفت: برای تحقق اهداف اقتصادی در بردسیر هر سه شاخص باید بطور همزمان رشد و حرکت کند.

مجید نجف پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به قابلیت های کشاورزی شهرستان بردسیر افزود: همانطور که گل محمدی بردسیر از نظر میزان اسانس در دنیا حرف اول را می زند، زعفران بردسیر نیز دارای کیفیتی منحصر به فرد است.

وی اظهار کرد: مجموع سطح زیر کشت زعفران در شهرستان بردسیر طی 10 سال گذشته 30 هکتار بوده و امسال نیز این میزان به 50 هکتار افزایش یافته است.

وی گفت: اگر ظرف چند سال آینده بتوانیم بین هزار و 500 تا 2 هزار هکتار زعفران در بردسیر کشت کنیم، توانسته ایم به اندازه تمام صنایع موجود در این شهرستان، اشتغال جدید ایجاد کنیم. 
فرماندار بردسیر تصریح کرد: جهاد کشاورزی بردسیر نیز به منظور کشت گیاهان دارویی چند قرارداد را در سطوح 10 و 15 هکتاری با کشاورزان منعقد کرده است. 

وی با اشاره به مشکل خام فروشی محصول گل محمدی بردسیر بیان کرد: در حال حاضر 50 درصد گل محمدی این شهرستان به صورت خام به شهرهای کاشان و قمصر صادر می شود و راه جلوگیری از این اقدام، توسعه کارخانجات و صنایع تبدیلی در بردسیر است.

وی ادامه داد: در این راستا راه اندازی 2 کارخانه گلاب گیری و ایجاد 20 واحد تولیدی نیمه سنتی در شهرستان بردسیر در حال انجام است.

نجف پور با اشاره به ظرفیت های گردشگری بردسیر نیز تصریح کرد: می توان در کنار توسعه کشت گل محمدی و صنایع وابسته آن، گردشگری این شهرستان را نیز رونق ببخشیم.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت گل محمدی در بردسیر از سطح زیر کشت این محصول در کاشان بیشتر است گفت: این در حالی است که تعداد گردشگران این شهرستان کمتر از کاشان است.

وی گفت: باید برای جذب گردشگر در بردسیر برنامه ریزی کنیم و در همین راستا با کمک اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این منطقه در صدد توسعه واحدهای بوم گردی این شهرستان هستیم. 

فرماندار بردسیر با اشاره به صنایع غیرفعال بردسیر از جمله کارخانه قند گفت: اگر هیات مدیره قبلی موافقت کند، قصد داریم این کارخانه را که به تعطیلی کشیده شده، دوباره احیا کنیم.

وی ادامه داد: سرمایه گذار و هیات مدیره جدید کارخانه قند بردسیر برای راه اندازی این کارخانه 30 میلیارد تومان اعتبار بدون استفاده از تسهیلات دولتی فراهم و شرکت نوسازی صنایع ایران نیز سه پیشنهاد را به هیات مدیره قبلی کارخانه ارائه کرده که اگر هر کدام از این شرایط را که قبول کند، این کارخانه مجددا راه اندازی خواهد شد که می تواند شکر تولید کند. 

وی با اشاره به فروش زمین های مجاور کارخانه قند به صورت خرد به منظور ساخت منازل مسکونی گفت: در حال حاضر مانع اجرای آخرین مزایده زمین های کارخانه قند بردسیر شده ایم.
نجف پور اظهار کرد: این فرمانداری تصمیم دارد با همکاری شرکت صنعتی و معدنی گل گهر به عنوان معین منطقه اقتصادی شهرستان های سیرجان و بردسیر، 32 صندوق خرد روستایی در شهرستان بردسیر راه اندازی کند.

وی اظهار کرد: در این طرح هر مقدار که مردم سرمایه گذاری کنند، شرکت گل گهر نیز به همان اندازه سرمایه گذاری می کند.

وی ادامه داد: دولت درصدد است از ظرفیت این صندوقها در راستای کشت گیاهان دارویی و زعفران استفاده کند.

فرماندار بردسیر تصریح کرد: 22 بهمن سال جاری خط تولید کارخانه جهان فولاد بردسیر افتتاح می شود و این کارخانه در حال حاضر در سه شیفت مشغول آماده سازی خط تولید است.

نجف پور افزود: فاز دوم کارخانه فولاد هلدینگ تا نیمه دوم سال 96 به بهره برداری می رسد و کارخانه صنایع فولاد کرمان نیز احداث فاز دوم خود را آغاز کرده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت رسانه ها در دنیای امروزی تصریح کرد: رسانه ها می توانند مکمل عملکرد و بازویی کمکی برای مدیران باشند.

2 هزار و 700 هکتار سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان بردسیر وجود دارد و یکهزار و 350 نفر در گلستان های این منطقه مشغول به فعالیت هستند. 

بردسیر در شمال شرق کرمان و 61 کیلومتری مرکز استان یکی از نقاط خوش و آب هوا با اقلیم مناسب برای کشاورزی محسوب می شود.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها