کد خبر : ۱۹۱۷۰
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان

روز گذشته آیت الله العظمی شیخ یوسف صانعی برای شرکت در مراسم تدفین پیکر مطهر آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)، از قم به  حرم مطهر امام خمینی عزیمت کرد.

به گزارش خبرنگار جماران، ایشان پس از شرکت در مراسم تدفین به عیادت برادر ارشد خویش و آیت الله شیخ حسن صانعی رفت که به دلیل ازدحام جمعیت دچار کسالت شده بود.

آیت الله العظمی صانعی بعد از ظهر دیروز نیز برای عرض تسلیت، به منزل آیت الله هاشمی در جماران رفتند.

خبرنگار جماران، در حاشیه مراسم تدفین در خصوص شخصیت آیت الله هاشمی با ایشان مصاحبه ای را انجام داد.

آیت الله العظمی صانعی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، آیت الله هاشمی رفسنجانی را یک انسان بی نظیر یا کم نظیر در قرن اخیر دانست و اظهار کرد: امام در حد مرجعیت بی نظیر یا کم نظیر بود و ایشان(آیت الله هاشمی) نیز در حد شاگرد امام کم نظیر یا بی نظیر بود.

این مرجع عالیقدر تقلید تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی انسانی جامع، متقی و متدین و سخت علاقمند به امام و اسلام بود. اصولا خانواده ایشان مذهبی هستند؛ من یادم هست و در زمان حیاتشان به ایشان هم گفتم وقتی که پدرشان فوت کرد و او را به قم آوردند برای نماز پدر ایشان اولین باری بود که ما دیدیم امام نماز میت خواند و این امتیازی است که ایشان در کنار صدها امتیاز دیگر دارد و ملت هم خوب قدردانی کردند؛ به این ملت باید دعا کرد.

ایشان گفت: من به عنوان آدمی که از اوایل آمدن آیت الله هاشمی با ایشان آشنا بودم، می گویم آن وقتی هم که در حوزه بودند به صراحت لهجه معروف بودند یعنی پای درس اشکال می کردند که دیگران و امثال ما این حالت را نداشتیم ولی ایشان از آن وقت این حالت را داشت و کتاب هایی تألیف کردند که به نفع اسلام بود.

آیت الله العظمی صانعی در پایان تأکید کرد:  ایشان بی نظیر یا کم نظیر در صد سال اخیر و در قرن خودش بود؛ همانند بی نظیری و کم نظیری امام.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها