کد خبر : ۱۹۱۸۳
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش جیرفت گفت
اغلب دانش‌ آموزان دارای مشکل‌، ترجیح می‌ دهند برای طرح مسائل و مشکلات خود و دریافت کمک به همسالان خود مراجعه کنند.

 معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش جیرفت گفت: 35 نفر از مشاوران آموزش و پرورش این شهرستان آموزش های لازم را در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط کارشناسان دادگستری فرا گرفتند.

سهراب محمدی سلیمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه توجه به ظرفیت‌ بالقوه ‌دانش‌ آموز برای شرکت فعال در برنامه ‌های مشاوره دارای اهمیت است افزود: اغلب دانش‌ آموزان دارای مشکل‌، ترجیح می‌ دهند برای طرح مسائل و مشکلات خود و دریافت کمک به همسالان خود مراجعه کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس و با بهر‌ه ‌گیری از این رویکرد در مدارس می‌ توان زمینه را برای توانمند ساختن دانش ‌آموزان و ارائه فرصت به آنها در زمینه مشارکت در فعالیت ‌های مشاوره ‌ای و پیشگیری و کنترل رفتارهای پرخطر فراهم کرد و به مهمترین دستاورد که همان توسعه و تقویت مهارت‌ ‌های فردی، اجتماعی و ساخت رفتارهای سالم است، دست یافت.

محمدی سلیمانی اضافه کرد: مناطق آسیب پذیر شهر جیرفت توسط کارشناسان آموزش و پرورش شناسایی شده و آموزش های لازم در این مناطق به دانش آموزان و جوانان ارائه می شود.

وی به بیان عملکرد فرهنگی آموزش و پرورش جیرفت در 9 ماه سال جاری پرداخت و گفت: برای کنترل آسیب های اجتماعی برنامه های متنوعی در این شهرستان عملیاتی شده که عمده ترین این برنامه ها دریافت کارت مربیگری پیشگیری و کنترل آسیب برای مشاوران است.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره نوجوان سالم یکی از برنامه های محوری است که در جیرفت برگزار شد اظهار کرد: جشنواره کلاس های نقاشی و انشاء نویسی نیز با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس این شهرستان برگزار شده است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش جیرفت تصریح کرد: نمایشگاهی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دبیرستان امیرکبیر این شهر برگزار شد و آموزش های لازم توسط کارشناسان به تعداد زیادی از مراجعه کنندگان این نمایشگاه که اغلب نوجوانان بودند، ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای بین پلیس فتا و آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی امضا شده تا بتوانیم در زمینه کنترل فضای مجازی کنترل بیشتری داشته باشیم و همچنین رویکردهای کار با فضای مجازی را برای دانش آموزان بیشتر تشریح کنیم.

وی عنوان کرد: هفته ای به نام مقابله با مصرف مواد مخدر در مدارس شهرستان جیرفت برگزار شد که با همیاری کارشناسان، دانش آموزان را با مضرات این آسیب آگاه و آشنا کردیم.

سه هزار و 800 معلم، کار تعلیم و تعلم 40 هزار دانش آموز جیرفتی را در 425 مدرسه این شهرستان بر عهده دارند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها