کد خبر : ۲۲۷۵۵
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: 260 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های سراسر این استان در حال تحمل کیفر حبس هستند که می توانند مشمول کمک های ستاد مردمی دیه قرار گیرند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: 260 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های سراسر این استان در حال تحمل کیفر حبس هستند که می توانند مشمول کمک های ستاد مردمی دیه قرار گیرند.
یدالله موحد افزود: دستگیری از مستمندان و انفاق به نیازمندان از زیباترین خصلت های نیکوی مومنان روزه دار است.

وی تاکید کرد: بهتر است طلبکاران و شکات پرونده ها، کریمانه در ماه بهار قرآن، رحمت و مغفرت الهی گذشت کنند یا به بدهکاران مهلت دهند.
وی گفت: بسیاری از شکات، صدمات کلی دیده اند و در میان شکات افرادی وجود دارند که قطع نخاع شده اند و هزینه نگهداری این مصدومان هنگفت است به این قبیل افراد باید کمک شود و نیازمند مساعدت خیران هستیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: ستاد دیه استان باید کمک خیران را جلب کند و با پرداخت مبالغی مصالحه ای بین شکات و محکومان جرائم غیر عمد ایجاد کند تا این افراد از زندان آزاد شوند و شکات هم به بخشی از حقوق خود دست یابند.

وی افزود: زندانیان مشمول کمک خیرین و ستاد دیه سابقه شرارت در جامعه را ندارند یا محکومین جرائم غیرعمدی به تعبیری از بد حادثه وارد زندان شده اند و یا محکومان مالی هستند که هر 2 گروه هم به خاطر فقر وارد زندان می شوند.

موحد گفت: افرادی نیز مرتکب جرائم سنگین تر با محکومیت مالی سنگین تر می شوند اما با پرداخت جریمه وارد زندان نمی شوند و یک نفر به دلیل جرم غیرعمد و سبک محکومیت های دیه به پرداخت مالی محکوم می شود ولی چون فقیر است و کسی او را حمایت نمی کند به حکم قانون وارد زندان و شرایط زندگی او و خانواده اش دچار بحران و فلاکت می شود که این بسیار غم انگیز و تاسف بار است.

وی عنوان کرد: گاهی جامعه هم نگاه واقع بینانه ندارد و وضعیتی را بوجود می آورد و گردابی ایجاد می کند و جوانان خود را در این ورطه می اندازد.
رئیس شورای قضایی استان کرمان با تاکید بر اینکه باید معضل فرهنگی و اجتماعی مهریه های سنگین اصلاح شود گفت: امروز افرادی وجود دارند که بابت مهریه، زندان هستند و محکوم به پرداخت اقساط ماهیانه مهریه شده اند اما حتی قادر به پرداخت یک سکه هم نیستند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از سه میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه صرف کمک به خانواده های زندانیان نیازمند در کرمان شده است.
موحد گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان 500 سبد کالا در مجموع به ارزش 800 میلیون ریال بین خانواده های مددجویان بی بضاعت در کرمان توزیع شد.
وی اظهار کرد: با پرداخت مبلغ 552 میلیون ریال زمینه آزادی 9 نفر زندانی بدهی مالی از زندان کرمان فراهم شد.

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت زندانیان نیازمند کرمان، توانمندسازی خانواده های زندانی و ایجاد اشتغال برای آنها را از جمله اهداف این انجمن برشمرد و افزود: به طور مثال راه اندازی کارگاه خیاطی ویژه همسران زندانی در کرمان در راستای اهداف انجمن حمایت بوده است.

وی ایجاد اشتغال برای زندانیان در زمان تحمل کیفر و ساخت منزل مسکونی ویژه زندانیان فاقد مسکن و دارای حبس های طویل المدت را از دیگر برنامه های انجمن حمایت اعلام کرد. 
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار