کد خبر : ۲۲۹۶۵
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان از 8 برابر شدن سطح زیر کشت کلزا نسبت به سنوات قبل در استان خبر داد و بیان کرد: در حال توسعه سطح زیر کشت کلزا در استان هستیم و سیاست جهاد کشاورزی استان در خودکفایی استان در تولید این دانه روغنی است .
رییس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان از 8 برابر شدن سطح زیر کشت کلزا نسبت به سنوات قبل در استان خبر داد و بیان کرد: در حال توسعه سطح زیر کشت کلزا در استان هستیم و سیاست جهاد کشاورزی استان در خودکفایی استان در تولید این دانه روغنی است . 

عباس سعیدی صبح امروز 21 خردادماه در دیدار با امام جمعه کرمان گفت: 39 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم استان است که سالانه 160 هزار تن گندم در استان برداشت می شود، به گونه ای که استان کرمان در تولید گندم خود کفا است . 

وی کلزا را یک دانه روغنی داغنست و ادامه داد: در حال توسعه سطح زیر کشت کلزا در استان هستیم و سیاست جهاد کشاورزی استان در خودکفایی استان در تولید این دانه روغنی است . 

رییس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان از 8 برابر شدن سطح زیر کشت کلزا نسبت به سنوات قبل در استان خبر داد و بیان کرد: 1300 تن در سال جاری تولید کلزا در استان خواهیم داشت و به دلیل آنکه آب مورد نیاز کلزا کمتر از گندم است، به دنبال آن هستیم تا کلزا را جایگزین گندم کنیم . 

وی با بیان این مطلب که 90 درصد روغن کشور وارداتی است، تصریح کرد: سیاست وزارت جهاد کشاورزی در خودکفایی کشور در تولید روغن است . 

سعیدی گل محمدی را یک محصول اقتصادی که آبخواهی کمی دارد، دانست و عنوان کرد: بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی در کشور را استان کرمان دارد و قابل ذکر است که مرغوبیت عطر و اسانس گل محمدی استان کرمان زبان زد، خاص و عام است و اکنون کارخانه های فراوری عطر و اسانس در استان احداث ده است . 

وی با بیان این مطلب که اکنون در حال برداشت محصول گل محمدی هستیم، اظهار کرد: 7 هزار تن گل محمدی در استان کرمان در حال برداشت است، شایان ذکر است که این مهم باعث اشتغال زیادی در شهرستان بردسیر شده است . 

رییس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان اعلام کرد: 102 طرح کشاورزی در حوزه های مختلف با اعتباری بالغ بر 532 میلیارد ریال در هفته جهاد کشاورزی افتتاح می شود . 

وی نژاد های نو ترکیب دام از اقدامات دیگر جهاد کشاورزی نام برد و بیان کرد: یکی از اقدامات مناسب دولت تدبیر و امید اختصاص دادن تسهیلات ویژه به آبیاری تحت فشار است . 

سعیدی جایگزینی محصولات کم آبخواه با محصولات که آبخواهی زیاد دارند از دیگر سیاست های جهاد کشاورزی استان دانست و اظهار کرد: احداث گلخانه ها در استان در حال توسعه هستند، همچنین کنترل آفات مثل زنجره خرما، خشکیدگی خوشه خرما، کرم خراط و ... در حال کنترل می باشند. 

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: