کد خبر : ۲۳۰۴۰
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
استاندار کرمان
استاندار کرمان ایجاد بیشترین شغل در کرمان را بعد از سال های 82 و 83 در سال گذشته دانست و گفت: اکنون مسئولین در شهرستان ها برای ایجاد کارآفرینی کمک می کنند
گفتارنو/ گروه اقتصاد:


استاندار کرمان  ایجاد بیشترین شغل در کرمان را بعد از سال های 82 و 83 در سال گذشته دانست و گفت: اکنون مسئولین در شهرستان ها برای ایجاد کارآفرینی کمک می کنند

علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر امروز هفتاد و چهارمین نشست اقتصاد مقاومی با حضور مدیران کل در سالن پیامبر اعظم (ص) اظهار کرد: باید موسسات و بخش خصوصی بین مردم و ادارات دولتی واسطه شوند و بسیاری از کارها که از وظایف ادارات دولتی نیست را بر عهده گیرند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نگاه مدیران و استان در جذب سرمایه گذار کاملا متفاوت شد، اکنون توسعه گرایی و گفتمان اقتصادی در بین همگان از جمله ائمه جمعه فراگیر شده و ممکن است انتقادای هم صورت گیرد که می طلبد تا مدیران دولتی اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

وی یادآور شد: خوشبختانه مثلث توسعه اقتصادی در همگرایی و هم افزایی موثر واقع شد، گرچه نهادی است که در حال بارور شدن است نیاز به فعالیت مجموعه ها دارد.

رزم حسینی عنوان کرد: باید سیستمی در کرمان داشته باشیم که حداکثر استعلامات را در استان کرمان انجام دهد که این کار بر عهده اتاق بازرگانی گذاشته و تا ماه های آینده در استان کرمان پنجره واقعی سرمایه گذاری راه اندازی خواهد شد و بر اساس آن خیلی از مشکلات در حوزه سرمایه گذاری تسهیل می شوند.

استاندار کرمان گفت: قانون رفع موانع تولی هم ابلاغ شد و باید در جلساتی مدیران نسبت به این موارد توجیه شوند.

وی بیان کرد: پروژه های استانی که می توان به بخش خصصی واگذار شود صورت گیرد، همچنین آسیب شناسی مربوطبه عدم اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی هم باید انجام گیرد و فرهنگ سازی در حوزه اجرای اقتصاد مقاومتی  و پیوست فرهنگی هم در حال انجام می باشند که ضریب مطالبه گری را افزایش خواهد داد.

وی مدیران را به ایده ها و طرح ها نو تشویق کرد و افزود: واقعیت این است که  باید دنبال ایده های نو علاوه بر پروژ های اجرایی بگردیم.

به گزارش گفتار نو، استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اکنون نقشه آب استان برای همه شهرستان تکمیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: به جرات می توانم بگویم تعداد پروژه هایی که مناطق هشت گانه اقتصاد انجام می دهند دو برابر پروژه های دولتی می باشد.

وی  ایجاد بیشترین شغل در کرمان را بعد از سال های 82 و 83 در سال گذشته دانست و گفت: اکنون مسئولین در شهرستان ها برای ایجاد کارآفرینی کمک می کنند و لازم است تا اداره کار استان فهرستی از اشتغال هایی که بر اساس پروژه های اقتصاد مقاومتی ایجاد می شود را تدوین کند.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها