کد خبر : ۲۳۰۴۳
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس پردیس دانشگاه علوم پزشکی بم:
رئیس پردیس دانشگاه علوم پزشکی بم گفت: در خصوص خوابگاه های دانشجویی که در شهرک دوستی بم قرار دارند مشکلاتی به علت کانکسی بودن این خوابگاه ها وجود دارد چرا که این کانکس ها عمر مفیدی دارند و با توجه به اینکه کانکسهای خوابگاه ها از زمان زلزله بم در این شهرک قرار گرفته است.
رئیس پردیس دانشگاه علوم پزشکی بم گفت: در خصوص خوابگاه های دانشجویی که در شهرک دوستی بم قرار دارند مشکلاتی به علت کانکسی بودن این خوابگاه ها وجود دارد چرا که این  کانکس ها عمر مفیدی دارند و با توجه به اینکه کانکسهای خوابگاه ها از زمان زلزله بم در این شهرک قرار گرفته است.

به گزارش آرمان کرمان، قهری افزود:  حدود ۱۴ سال است که در حال استفاده هستند و اکنون بسیار پرخرج و پرهزینه شده اند بنابراین با رایزنی‌هایی که انجام گرفت قرار بر این شد تا کلنگ احداث خوابگاه  در مجموعه ارگ جدید با اعتبار اولیه یک میلیارد تومان بر زمین زده شود.

قهری ادامه داد: ساخت خوابگاه دانشجویی در مجموعه ارگ جدید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و ارگ جدید پیگیری خواهد شد که تقریبا ۴۰ درصد از هزینه ساخت این خوابگاه توسط ارگ جدید  پرداخت خواهد شد و مابقی  هزینه آن نیز توسط وزارت بهداشت تامین می شود.

وی گفت: انتظار ما از وزارتخانه این است که با توجه به نیاز این منطقه دانشکده توانبخشی و دندانپزشکی در اولویت های اول قرار گیرد و همچنین ارتقاء رشته های کارشناسی به کارشناسی ارشد نیز در اولویت قرار گیرد  چرا که در این قسمت از دانشگاه علوم پزشکی رشته کارشناسی ارشد نداریم علارغم نیازی که در این منطقه وجود دارد و همچنین مشکل سلف سرویس از دیگر مشکلات این مجموعه است.

قهری  بیان داشت: از وزارت بهداشت درخواست داریم تا سریع‌تر به ساخت و ساز در دانشگاه های علوم پزشکی اقدام کنند چرا اکنون پردیس دانشگاه علوم پزشکی در ساختمانهای قرار دارد که مربوط به نظام مهندسی بوده و به هیچ وجه با محیط یک دانشگاه مطابقت ندارد به طوری که اگر به دانشکده بهداشت نگاه کنیم مشاهده می شود که کل ساختمان رو باز است و پوشیده نیست لذا گرما و سرما و باد و باران و  گرد و خاک مشکل‌آفرین است و مستقیماً وارد کلاس ها می شود بنابراین درخواست داریم تا هرچه سریعتر دانشکده های ما در ارگ جدید تاسیس شود.

رئیس پردیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: در منطقه شرق استان تعدادی مدارس بهیاری وجود دارد که تا سال ۹۴ حدود ۵۰ نفرو در سال ۹۵ تعداد  ۱۱۰ نفر دانشجوی بهیاری پذیرش شدند و این دانشجویان توقع دارند پس از اتمام درس در جایی پذیرش شوند اما با توجه به کمبود فضای فیزیکی که وجود دارد امکان اینکه بتوانیم همه این فارغ التحصیلان را به کار بگیریم بسیار سخت است لذا در سال ۹۶ پذیرش دانشجو در رشته بهیاری انجام نمی گیرد.

وی ضمن ابراز امیدواری افزود: امیدواریم با تأسیس بیمارستان در شهرستانهای فهرج، ریگان و نرماشیر و همچنین کلینیک اطفال در بم ان‌شاءالله بتوانیم این افراد را بکارگیری کنیم.

وی افزود: متاسفانه مشاهده می‌شود بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته بهیاری از مدارس تیزهوشان و استعداد درخشان و با معدل و نمرات بسیار خوب وارد این رشته می شوند لذا از خانواده این دانش آموزان درخواست دارم که اجازه دهند این دانش آموزان در رشته های بهتر تحصیل کنند.

رئیس پردیس دانشگاه علوم پزشکی بم در پایان بار دیگر از  وزیر بهداشت درخواست کرد تا نسبت به ساخت و ساز خوابگاه ها و دانشکده ها و ساختمان های دانشگاه پردیس علوم پزشکی بم مساعدت کند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پر بحث