کد خبر : ۲۳۰۴۴
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
گزارش گفتارنو از جلسه امشب شورای شهر
یک عضو شورای شهر کرمان در واکنش به انتشار خبر تخریب خانه شهر کرمان گفت: متأسفانه دیگران برای شورا و شهرداری تصمیم می‌گیرند.
یک عضو شورای شهر کرمان در واکنش به انتشار خبر تخریب خانه شهر کرمان گفت: متأسفانه دیگران برای شورا و شهرداری تصمیم می‌گیرند.

کمال جوانمرد با اشاره به اینکه بدون نامه، پروژه‌های عمرانی تعیین تکلیف می‌شوند و یا خانه شهر را تخریب کنند، ادامه داد: اینکه ما را به‌صورت فرمایشی در نظر بگیرند صلاح نیست و باید تا روز آخر محکم بایستیم و کارکنیم.

این عضو شورای شهر خطاب به بابایی شهردار کرمان گفت: شما مقتدرترین شهردار تاریخ کرمان هستید زیرا 15 رأی داشته‌اید و می‌دانید که شهردار آینده تنها 11 رأی دارد.

جوانمرد افزود: مالکیت شهر برای کیست که شما برای آن نقشه می‌کشید، مالکیت خانه شهر مردم هستند و اگر تخریب خانه شهر انجام شد تیشه به ریشه قانون در این شهر خواهد بود.

وی ادامه داد: راهکار ما این است که یک کارگروه تخصصی و نه سیاسی حداقل با نمایندگان شورای شهر تشکیل شود و بر اساس آن تصمیم‌گیری لازم صورت گیرد.

مؤمنی هم در این جلسه به تخریب خانه شهر اشاره کرد و گفت: همه درها قفل است و ما نمی‌توانیم وارد شویم و باید سؤال کرد این تخریب هم‌زمان با جلسه شورای شهر عمدی بوده یا سهوی؟!

صلاح نمی‌دانم تخریب خانه شهر در کارنامه استانداری و شهردار و شورای چهارم به ثبت رسد
در ادامه حجت‌الاسلام ربانی نیز گفت: جلسه‌ای با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر برگزارشده است و تصمیم بر این شد تا بخشی از خانه شهر تخریب تا راهی برای ورود به ساختمان استانداری آزاد شود.

وی گفت: ضمن احترام به اعضای حاضر در آن جلسه اما اساس طراحی ساختمان استانداری که درب آن مجاور خانه شهر قرارگرفته غیراصولی و غیر کارشناسی بوده است و ما نمی‌توانیم دغدغه مردم را نادیده و نسبت به آن بی‌توجه باشیم.

ربانی افزود: زمانی تا پایان عمر این شورا باقی نمانده و شورای بعد باقدرت به کار خود ادامه می‌دهد و دریکی از سایت‌های خبری خواندم که یکی از اعضای شورای جدید هم نگران نسبت به این موضوع بودند، شاید تا سال دیگر ساختمان استانداری به بهره‌برداری نرسد. اعتقادم بر این است تخریب خانه شهر در دستور کار قرار نگیرد و صلاح نمی‌دانم تخریب خانه شهر در کارنامه استانداری و شهردار و شورای چهارم به ثبت رسد.

حجت‌الاسلام ربانی بار دیگر تأکید کرد: باید به دغدغه و نگرانی مردم توجه کنیم، وقتی بیش از 180 کارشناس اعتراض خود را نسبت به تخریب خانه شهر اعلام می‌کنند چرا باز تخریب خانه شهر را شاهد هستیم.


شهردار: بخش تاریخی خانه شهر حفظ می شود
شهردار کرمان هم در دفاع از کار صورت گرفته در خصوص تخریب بخشی از خانه شهر گفت: در جلسه سال گذشته قرار بر تخریب کل خانه شهر شد، اما قرار بر این شد تغییر در درب ورودی استانداری صورت گیرد تا خانه شهر بتواند ارزش تاریخی را به ساختمان استانداری هم القاء کند و جای خوشحالی دارد که دوستان به این جمع‌بندی رسیدند که ساختمان استحکام‌بخشی و نورپردازی شود.

بابایی افزود: فقط بخشی از خانه شهر که ناگزیر به تخریب هستیم صورت گیرد و می‌تواند کارگروهی تشکیل شود.

یدالله مؤیدی که جلسه را مدیریت می‌کرد هم خطاب به شهردار گفت: قرار بر این شد تا در جمع 7.5 میلیارد تومان به‌حساب شهرداری بریزند تا خانه شهر تخریب شود آیا این کار صورت گرفت؟

نویسنده:
برچسب ها: شورای شهر کرمان
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
0
2
صحبت آقای .... طنزه. بالاترین که به عدد نیست. به نسبت هست. حالا یه موقع شورا یازده نفره بوده یه موقع پونزده نفره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
0
0
صحبت آقای .... طنزه. بالاترین که به عدد نیست. به نسبت هست. حالا یه موقع شورا یازده نفره بوده یه موقع پونزده نفره.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها