کد خبر : ۲۳۰۵۰
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان اعلام کرد:
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه منکر فرار مالیاتی در استان نیستیم، اظهار کرد: دو گروه تشکیل داده ایم و رسیدگی می کنند و 160 پرونده تشکیل داده ایم که سابقه مالیاتی و پرداخت نداشته اند که سعی می کنیم به زودی به قطعیت برسد.
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه منکر فرار مالیاتی در استان نیستیم، اظهار کرد: دو گروه تشکیل داده ایم و رسیدگی می کنند و 160 پرونده تشکیل داده ایم که سابقه مالیاتی و پرداخت نداشته اند که سعی می کنیم به زودی به قطعیت برسد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد سلمانی" پیش از ظهر امروز 28 خردادماه در نشست خبری اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی به منظور رفاه حال مودیان، تعامل با مودیان و جلب اعتماد آنها، در سال جاری با توجه به تغییرات اجرایی در قانون مالیات ها از سال گذشته، یکسی تسهیلاتی در نظر گرفته است.

وی افزود: همه مودیان مالیاتی اشخاص حقیقی مکلف هستند تا پایان خردادماه جاری اظهارنامه مالیاتی را به صورتا الکترونیک ارائه کنند.

سلمانی تصریح کرد: این افراد در قانون جدید به سه گروه تقسیم شده اند که گروه اول براساس حجم فعالیت یا مبلغ فروش کالا و خدمات سال قبل یا 10 برابر مالیات قبل از اخذ معافیت که هر کدام بیش از 30 میلیارد ریال باشد را شامل می شود.

وی ادامه داد: فارغ از حجم فعالیت، 6 گروه از مودیان دیگر اگر 10 ریال هم حجم فعالیت آنها در سال گذشته باشد، تکلیف دارند دفاتر قانونی تنظیم کرده و اسناد و مدارک تنظیم کنند که این افراد شامل دارندگان کارت بازرگانی، واردکنندگان و صادرکنندگان، صاحبان کارخانه ها، واحدهای تولیدی، بهره برداران معادن که دارای مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری باشند، صاحبان هتل های سه ستاره و بالاتر، صاحبان بیمارستان ها، کلینیک های تخصصی، زایشگاه ها، صاحبان مشاغل صرافی، فروشگاه های زنجیره ای دارای مجوز از وزارتخانه های ذیربط می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه مودیان با مراجعه به سامانه الکترونیک سازمان امور مالیاتی می توانند از گروه خود مطلع شوند، گفت: گروه اول مکلف به نگهداری دفتر روزنامه و کل متکی به اسناد و مدارک با رعایت آیین نامه تحریر دفاتر موضوع ماده 95 هستند.

وی افزود: گروه دوم مکلف هستند صورت درآمد و هزینه خود را ماهانه براساس مدارک مربوط به معاملات خود تنظیم کنند و گروه سوم باید هر سال خلاصه درآمد و هزینه سالانه را براساس اسناد و مدارک تنظیم کنند.

سلمانی تصریح کرد: موعد تسلیم اظهارنامه سال 95 تا پایان 31 خردادماه جاری ست و مودیان باید به سامانه الکترونیکی مراجعه و کار را انجام بدهند.

وی با اشاره به شرایط بهره مندی از تسهیلات تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم بیان کرد: برای استفاده از تسهیلات این تبصره باید تقاضای خود را در همان مهلت تسلیم اظهارنامه با تکمیل فرم مربوط در اظهارنامه الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی اعلام و فرم رسید دریافت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: همه اشخاص حقوقی و همه کسانی که ملکی را به اجاره واگذار کرده اند، باید تا پایان 31 تیرماه امسال اظهارنامه سال قبل را از طریق سامانه الکترونیکی تکمیل کنند.

وی افزود: کسانی که قبل از ابلاغ بخشنامه ماده 100 اظهارنامه پر کرده اند، برای استفاده از مزایای این بخشنامه می توانند در سامانه اظهارنامه جایگزین را انتخاب و از مزایای بخشنامه استفاده کنند.

سلمانی در ادامه تصریح کرد: اختیارات سازمان به مدیران استان ها تفویض شده و به بخشش جرائم کمک می کنیم و حاضر هستیم بدهی کسانی را که بدهی دارند، تقسیط کنیم و جرائم قابل بخشش را ببخشیم.

وی با اشاره به اینکه به منظور کمک به واحدهای تولیدی، سعی بر این است که اظهارنامه مودیان را بپذیریم، بیان کرد: تاکنون 50 هزار اظهارنامه ثبت شده و پیش بینی این است تا پایان خردادماه به 90 هزار مورد برسد.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه 95 تا 98 درصد از مودیان می توانند از بخشنامه ها استفاده کنند و نیازی به رسیدگی و مراجعه به اداره مالیاتی نیست، تاکید کرد: مودیان به منظور کمک به خودشان اظهارنامه را ارائه و یا از تبصره ماده 100 یا بخشنامه جدید استفاده کنند و صرفا به تکمیل اظهارنامه اکتفا نکنند.

وی افزود: اصل توانایی پرداخت در مالیات ملاک است و کسانی که مشمول نیستند و اظهارنامه نمی دهند، معافیت برایشان اعمال نمی شود و باید اظهارنامه پر کنند تا برای آنها معافیت اعمال شود.

سلمانی با اشاره به اینکه مالیات ها مستقیم به خزانه دولت واریز می شود، تصریح کرد: در سال گذشته و دو ماهه اول امسال 480 میلیارد تومان عوارض وصولی به شهرداری ها و دهیاری های سراسر استان کرمان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه مالیات شرکت های بزرگ در استان دریافت می شود، بیان کرد: اداره کل مودیان بزرگ در کشور هست که بیش از 1740 پرونده از سطح کشور دارد که در مرکز رسیدگی می شود و از کرمان پرونده ای نداریم و بزرگ ترین پرونده های ما مربوط به شرکت ملی صنایع مس و گل گهر است که خودمان رسیدگی می کنیم و مالیات در استان وصول می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان در ادامه در پاسخ به سئوالی با اشاره به اینکه منکر فرار مالیاتی در استان نیستیم، اظهار کرد: دو گروه تشکیل داده ایم و رسیدگی می کنند و 160 پرونده تشکیل داده ایم که سابقه مالیاتی و پرداخت نداشته اند که سعی می کنیم به زودی به قطعیت برسد و امیدواریم به زودی بتوایم اعلام کنیم که از این میزان فرار مالیاتی جلوگیری کرده ایم.


نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها