کد خبر : ۲۳۰۵۹
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پویان فراستی در بی قانون نوشت:

من پيش از اینکه یک طنزپرداز لوس باشم یک خبرنگار مفلس بودم. خاطرم هست وقتی می‌خواستم وارد این شغل بشوم بابام من را صدا کرد و با لحن آرام و پدرانه‌ای گفت: « مگه مغز خر خوردی؟ آخه آدم عاقل خبرنگاری می‌کنه؟ چی برات کم گذاشتم که می‌خوای خبرنگار بشی؟»

توی دلم به بابام خندیدم. فکر کردم حتما چیزی از خبرنگاری نمی‌داند که این مدلی برخورد می‌کند. یک مدت دنبال کار گشتم تا به اولین تحریریه زندگی‌ام راه پیدا کردم. آقای سردبیر وقتی من‌را دید با لحن آرام و پدرانه‌ای گفت: « مگه مغز خر خوردی؟ آخه آدم عاقل خبرنگاری می‌کنه؟ بابات چی برات کم گذاشت که می‌خوای خبرنگار بشی؟»

 با خودم فکر کردم که این بزرگوار هم احتمالا از کار زیاد خسته شده برای همین به حرفش محل ندادم. یک مدت برای خودم در تحریریه ول می‌گشتم. دنبال یک سرویس خوب بودم که در آن کار کنم. اولین سرویسی که نظرم را جلب کرد پارلمان بود. از بچگی مجلس را دوست داشتم. همیشه می‌خواستم به پارلمان بروم و با نماینده‌ها صحبت کنم... اما هنوز این تصمیم را با سردبیر در میان نگذاشته بودم که خبر آمد یکی از نماینده‌ها با مشت خبرنگار یک روزنامه را زده است.

 خیلی توی ذوقم خورد. با خودم فکر کردم من از اول دبستان تا آخرین سال دبیرستان از معلم‌ها کتک خوردم الان دیگه دوست ندارم کتک بخورم، برای همین بی‌خیال خبرنگاری مجلس شدم.

 بعد از مجلس تصمیم گرفتم خبرنگار دولت شوم. کابینه از مجلس هم با کلاس‌تر بود. آدم هر هفته می‌تواند جواد ظریف را ببیند و حظ کند! هنوز لحظه‌ای از تصمیم نگذشته بود که خبرآمد یکی از وزرا با یک خبرنگار دعواش شده و میکروفن را از او گرفته و به زمین پرت کرده! این‌بار ترسیدم.

هرجور حساب می‌کردم آخرش کتک می‌خوردم. با خودم گفتم این بنده خداها سیاست‌مدار هستند وآن‌قدر مشکل دارند اصلا نمی‌شود باهاشون حرف زد. بهتره سراغ سرویس فرهنگی بروم. حداقل در این سرویس چهارتا هنرمند می‌بینم و از آن‌ها چیزی یاد می‌گیرم اما همین که پای اولم را وارد اتاق سرویس فرهنگی گذاشتم خبرآمد لیلا حاتمی به یک خبرنگار فحش داده، خودم را نباختم! گفتم اشکال نداره این خانم با شخصیته حتما مشکل از خود خبرنگار بوده. پای ديگرم را با ترس و لرز داخل سرویس گذاشتم که گفتند بهناز جعفری با یک خبرنگار دعواش شده و به او گفته خمار!

همین شد که فرهنگ و ادب را هم بی‌خیال شدم. با خودم فکر کردم اگر قراره فحش بخورم بگذار حداقل از یکی فحش بخورم که خودی باشد! چه کسی بهتر از مردم عادی؟ این شد که اومدم سراغ طنز! با این که پول نداره اما حداقل فقط در فضای مجازی فحش می‌خورم و کتک نمی‌زنند.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها