کد خبر : ۲۳۱۰۵
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری:
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ملت ایران در روز قدس، اقدام غرورآفرین سپاه را تکمیل می‌کنند، گفت: آنها در روز قدس نشان می‌دهند که پای نظام، اسلام و مظلومان کشورهای اسلامی ایستاده‌اند.
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ملت ایران در روز قدس، اقدام غرورآفرین سپاه را تکمیل می‌کنند، گفت: آنها در روز قدس نشان می‌دهند که پای نظام، اسلام و مظلومان کشورهای اسلامی ایستاده‌اند.

حجت‌الاسلام امان‌الله علیمرادی، اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ضربه زدن به گروه تروریستی – تکفیری داعش را عزتمند و غرورآفرین دانست و اظهار داشت: اقدام عزتمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گوشمالی به اربابان و سرکردگان داعش بسیار به‌جا و به‌موقع بود.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: باید جواب قلدران را همین‌گونه داد و سیلی محکمی به آنان زد، سپاه در این زمینه مقتدرانه و عزتمندانه وارد شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی در روز قدس، اقدام غرورآفرین سپاه را تکمیل خواهند کرد، گفت: جواب اصلی ملت ایران در راه است و آنها در روز قدس نشان می‌دهند که پای نظام، اسلام و مظلومان کشورهای اسلامی ایستاده‌اند.

علیمرادی اظهار کرد: روز قدس را امام خمینی (ره) روز اسلام نامیده‌اند و مردم ایران هم برای حفظ تعهدی که به اسلام دارند در این روز به‌صورت گسترده و باشکوه شرکت کرده و فریاد خود را به گوش جهانیان می‌رسانند.

وی به بدعهدی آمریکا و نقض تعهداتش در برنامه اقدام مشترک اشاره کرد و عنوان داشت: هیچ تردیدی نیست که تحریم‌های جدید سنای آمریکا، نقض آشکار معاهده برجام است، البته از این نماد ظلم و ستم انتظاری هم نیست که در همه زمینه‌ها متعهد بماند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بعید نیست آمریکا پیمان‌نامه‌ها را علیه یک ملت نادیده بگیرد، بیان داشت: از آمریکا که نماد شیطان بزرگ است، انتظاری بیش از این نمی‌رود و ما باید رخنه‌ها را مسدود می‌کردیم و بندهای معاهده برجام را طوری تنظیم می‌کردیم که نقطه فراری برای آنان باقی نماند.

علیمرادی در ارتباط با اقدام متقابل جمهوری اسلامی در این زمینه نیز گفت: اکنون باید با تدبیر، اقدامی مؤثر انجام داده تا زمینه برای سوء‌استفاده‌های بعدی این شیطان بزرگ بسته شود.

وی با انتقاد از سخنانی که این روزها درباره مشروعیت و مقبولیت حکومت اسلامی و تصدی ولایت و حاکمت مبتنی بر آراء مردم با استفاده از جملات حضرت علی ( ع) شنیده می‌شود، ابراز داشت: مردم انتظار دارند کسی که این سخن را به زبان آورده است، نکته و خطای خود را اصلاح کند.

علیمرادی گفت: ولایت و امامت امام معصوم از مسلمات اعتقادی شیعه محسوب می‌شود و امامت منشأ الهی دارد و مبنای آن هم عقل و هم نقل است، وقتی که خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید از رسول خدا و اولوالامر اطاعت کنید به ان معناست که حق فرماندهی جامعه را به آنها داده است.

وی به تعیین امام از طرف خداوند اشاره کرد و گفت: مطابق ادله نقلی، امام را خداوند تعیین می‌کند که البته علاوه بر نقلی، عقلی هم هست و فقط خداست که می‌داند چه کسی بر حکومت صلاحیت دارد، پس امام از جانب خداوند منصوب می‌شود و وظیفه مردم هم امامت و ولایت امام معصوم است که اگر مردم آن را پذیرفتند اجرایی می‌شود و اگر نپذیرفتند صلاحیت امام نقض نخواهد شد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: این احکام درباره نایب امام نیز صدق می‌کند، در غیبت امام، فقیه جامع‌الشرایط ولایت دارد که دین را اجرا کند، مردم هم وظیفه دارند او را بپذیرند و اگر پذیرفتند از برکات وجودش بهره می‌برند و اگر نپذیرفتند ولایت ولی محفوظ بوده و از آن کم نمی‌شود.
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها