کد خبر : ۲۳۲۳۱
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سید حسین مرعشی در آیین تجلیل از فعالان ستاد دکتر روحانی در کرمان عنوان کرد:
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کشور گفت: اگر می‌خواهیم ایران سربلند باشد و در منطقه بسیار متلاطم و آشوب‌زده مسیر خود را به سمت ترقی و تعالی طی کند و آباد شود فقط باید به مردم فکر کنیم و برای مردم کوچکی کنیم تا مردم، کشور را عزیز کنند.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کشور گفت: اگر می‌خواهیم ایران سربلند باشد و در منطقه بسیار متلاطم و آشوب‌زده مسیر خود را به سمت ترقی و تعالی طی کند و آباد شود فقط باید به مردم فکر کنیم و برای مردم کوچکی کنیم تا مردم، کشور را عزیز کنند.

به گزارش خبرنگار گفتارنو سید حسین مرعشی در همایش تجلیل از فعالان ستادهای روحانی در کرمان گفت: از نهضت مشروطه تا قبل از انقلاب اسلامی با این مشکل مواجه بودیم که نهضت‌ها به اوج می‌رسیدند و بعد عقیم می‌ماندند و به نتیجه نمی‌رسیدند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی نقش و جایگاه مردم در این انقلاب بسیار برجسته شد و هنوز نهضت ما زنده است زیرا مردم می‌توانند نقش‌آفرینی کنند و نهادینه شدن نقش مردم در جمهوری اسلامی نعمت بزرگی است که باید قدر آن دانسته شود.

مرعشی بابیان اینکه مردم بن‌بست‌ها را می‌شکنند و این نعمتی است که باید قدر آن را دانست و به آن توجه کرد گفت: ما اصلاح‌طلبان با توجه به این نقش تعیین‌کننده و جایگاه مهم باید مراقب مردم و با مردم و در خدمت مردم باشیم و نوکر مردم باشیم و این را نباید ساده فرض کرد.

عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان کشور گفت: اگر می‌خواهیم ایران سربلند باشد و در منطقه بسیار متلاطم و آشوب‌زده مسیر خود را به سمت ترقی و تعالی طی کند و آباد شود فقط باید به مردم فکر کنیم و برای مردم کوچکی کنیم تا مردم، کشور را عزیز کنند و سربلند نگه‌دارند و ما باید به این موضوع عمیق نگاه کنیم و حتی به جریان رقیب هم این را گوشزد کنیم.

وی افزود: دوستان اصولگرا، شما هم اشتباهتان این است که مردم را دسته‌بندی و طبقه‌بندی می‌کنید و مخلوقات خدا را از زاویه افکار خودتان بهشتی و جهنمی تلقی می‌کنید و این دیدگاه هیچ تناسبی با اصولگرایی و رابطه‌ای با تعالیم دینی ما ندارد.

مرعشی خطاب به اصولگرایان ادامه داد: این دیدگاهی که خود را برتر، متدین‌تر و انقلابی و اصیل می‌دانید و دیگران را منحرف، این دیدگاه ربطی به تعالیم اسلام و خط امام ندارد، این‌یک بهره‌برداری فرصت‌طلبانه است شما ارزش‌های انقلاب را مختص به خود و منحصر به خود می‌دانید و این اشتباه است.

وی خطاب به اصولگرایان ادامه داد: علاقه‌مند نیستیم سیاست بر یک مدار بچرخد و همیشه اصلاح‌طلبان پیروز شوند و باید آن خودبینی و مقدس دیدن خود و منحرف دیدن دیگران را کنار بگذارید.
معاون رییس‌جمهور در دولت اصلاحات گفت: ما دوست داشتیم و داریم که دو جناح سیاسی برای خدمت بیشتر به مردم باهم رقابت داشته باشند؛ ما یک خدمت ارائه می‌دهیم و دوستان اصولگرا خدمت بهتری ارائه دهند و ما را وادار به تحرک بیشتری کنند و درنهایت مردم و کشور نفع ببرند.

عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: ما دوست داشتیم چارچوبی که حضرت امام تبیین کردند و به‌عنوان منشور برداری نام گرفت؛ موردپذیرش همگان قرار گیرد و بدانیم هیچ‌وقت یک جریان سیاسی موفق بدون داشتن رقیبی نیرومند موفق نمی‌شود.

وی ادامه داد: چرا دوستان ما مسیر را تغییر و به سمت حق و باطل بردند و به سمت استفاده ابزاری بردند، مگر ما فراموش کردیم در دوران دفاع مقدس مردم بدون گرایش سیاسی در جبهه‌ها حضور پیدا می‌کردند و شهدا متعلق به یک گروه خاص نبودند و فداکاران جبهه و جنگ متعلق به همه بودند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور دوران سازندگی تأکید کرد: مملکت ما امروز نیازمند به سپاه و ارتش مقتدر است و کسی این را رد نمی‌کند، ما هم افسران رشید و فعالی همچون سردار سلیمانی را لازم داریم و هم دیپلمات‌هایی همچون ظریف نیاز داریم.

وی گفت: شما بیایید و برای خدمت بیشتر رقابت کنید چرا شخصیت‌های اصیل اصولگرا را از خود دور می‌کنید و چرا انحراف فکری ایجاد می‌کنید و چرا قانون اساسی را زیر پا می‌گذارید و چرا اصرار دارید که رأی مردم در انتخاب ریاست جمهوری و مجلس رأی تشریفاتی است؟

مرعشی گفت: امام خمینی تصریح کردند من به پشتوانه این ملت دولت تشکیل می‌دهم و من به پشتوانه اینکه ملت من را قبول دارد دولت تشکیل می‌دهم و این اسناد برای همگان وجود دارد و روشن است.

مرعشی گفت: ما باید به واقعیت‌ها و صحنه صحیح و درستی که وجود دارد برگردیم.

وی بابیان اینکه مسیر روشن است و ابهام ندارد گفت: نظام جمهوری اسلامی نظامی است که مردم انتخاب می‌کنند و در روز معینی بارأی خود شورای شهر، رئیس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را انتخاب می‌کنند و در طرف دیگر احکام اسلامی و ولایت‌فقیه راداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ریشه اقتدار سپاه هم مردم هستند، ما باید برای رفاه و عزت بیشتر مردم تلاش کنیم.

سخنگوی حزب کارگزاران با اشاره به اینکه باید برای بهبود وضعیت مردم تلاش کنیم، ادامه داد: آرای دکتر روحانی هماهنگ با میزان توسعه اقتصادی بود.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که نیاز و تنگنای اقتصادی وجود داشته باشد، عده‌ای خواهند بود که از فقر مردم و از نداشتن مردم سوءاستفاده می‌کنند و وعده‌هایی خواهند داد که کشور را به چاله‌هایی خواهد انداخت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب عنوان کرد: امروز که خداوند به ما نعمت داده است و توانستیم شوراهای شهر را هم داشته باشیم باید موج جدیدی از خدمت‌رسانی و صنعتی کردن را پایه‌ریزی کنیم و با جبران عقب‌ماندگی‌ها است که می‌توانیم کارهای خود را به‌خوبی جلو ببریم و شاهد تلاش همه‌جانبه باشیم.

مرعشی بابیان اینکه رقیب عصبانی است و گاهی اوقات پرخاش می‌کند گفت: ما باید به رقیب احترام بگذاریم و یک روز هم نوبت آنان می‌شود اما نه با تیغ شورای محترم نگهبان بلکه بارأی مردم و نه بارأی یارانه‌ای بلکه بارأی داوطلبانه مردم.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها