کد خبر : ۲۳۳۰۶
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
استاندار کرمان عنوان کرد:
استاندار کرمان گفت: ما باید دولت را با تفکر بخش خصوص اداره کنیم و با این کار خواهیم دید پرونده های 3 هزار میلیاردی اختلاس و فساد به وجود نمی آید.
گفتار نو/ گروه اقتصاد:


استاندار کرمان گفت: ما باید دولت را با تفکر بخش خصوص اداره کنیم و با این کار خواهیم دید پرونده های 3 هزار میلیاردی اختلاس و فساد به وجود نمی آید.

علیرضا رزم حسینی پیش ازظهر امروز در همایش معدن، فرصت ها و چالش ها در محل اتاق بازرگانی کرمان با بیان اینکه استان کرمان علیرغم اینکه کشاورزی و تاریخی است یکی از ذخائر مهم معدنی را در خود جای داده است معادن و صنایع مختلف استان را تشریح کرد.

وی بیان کرد: متاسفانه عدم مدیریت یکپارچه مشکلات زغالسنگ را به وجود آورد و می بینیم که وزارت کار مدافع حقوق کارگران است و از طرفی خود مسئول هم هست.

وی با اشاره به اینکه با این سبک مدیریتی نمی توان توفیقاتی بدست آوریم، گفت: برخی در سال های گذشته سعی کردند دولت را از متن به حاشیه برانند و فرصت ها را به تهدید تبدیل کنند و بروکراسی مزمن دولتی ایران 100 ساله است و حتی برخی وزیران هم گرفتار این بروکراسی هستند. از روز اول به دنبال این بودیم در استان توسعه اقتصادی را به عنوان یک مدل توسعه ای تدوین کنیم و 8 منطقه جغرافیایی اقتصادی تعریف تا بروکراسی اداری را دور بزنیم , امروز 21 موسسه توسعه اقتصادی استان را پذیرفتند.

استاندار کرمان تصریح کرد: امروز چه انتظاری دارید که یک فرماندار با مدرک دانشگاهی علوم سیاسی اقتصاد مقاومتی انجام دهد. امروز تمام منابع دست شرکت هایی است که می توانند کمک کنند و ما باید از این ظرفیت در جهت توسعه استان کرمان استفاده کنیم. برای پایداری این کار و اینکه با تعویض مدیران این مدل توسعه اقتصادی شکست نخورد و مدیران و مسئواین بتوانند ادامه دهند نیازمند یک نهاد اقتصاد مقاومتی بودیم که این کار هم صورت گرفت.

وی با تقدیر از سه وزیر کشور در خصوص اینکه توسعه اقتصاد شکل گیرد، اظهار کرد: از وزیر کشور از این جهت که توانستیم اقتصاد مقاومتی را در استان کرمان  پایلوت کنیم و از وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تفویض اختیارات تقدیر و تشکر می کنم.

به گزارش کفتار نو، استاندار کرمان در ادامه تاکید کرد: ما باید دولت را با تفکر بخش خصوص اداره کنیم و با این کار خواهیم دید پرونده های 3 هزار میلیاردی اختلاس و فساد به وجود نمی آید. مبارزه با فساد اداری با بخشنامه و گیر و بند به وجود نمی آید و این موضوع در ایتالیا اجرا شد. چرا سرمایه های اجتماعی را بعد از مدتی می سوزانیم؟ چرا افراد محافظه کار و ترسو بر مسند قدرت می آیند؟
رزم حسینی گفت: اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید توجه کنیم تضمین می دادیم اگر آن اختیاراتی که می خواهیم تفویض می شد فرار سرمایه و شاخص های توسعه اقتصادی را افزایش می دادیم.


نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها