کد خبر : ۲۳۸۹۷
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
محمود واعظی عصر امروز شنبه با پیچت دورونگ کاوروج وزیر اقتصاد ، دیجیتال و جامعه تایلند که به ایران سفر کرده است، دیدار و گفتگو کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در این دیدار، حوزه های فناوری اطلاعات، امنیت سایبری و استارتاپ ها را برای همکاری مشترک با کشور تایلند مناسب ارزیابی کرد و با اشاره به قدمت ۴۰۰ ساله روابط ایران و تایلند گفت: در سفر به تایلند مذاکراتی انجام شد و براساس این مذاکرات سندی تهیه شده است که با حضور مقامات بلند پایه دو کشور امضا می شود.

وی با تاکید بر اینکه صنعت فناوری اطلاعات در ایران و تایلند گسترش یافته است، اظهار داشت : آمادگی کامل داریم در زمینه امنیت سایبری، حوزه نرم افزار و سخت افزار و IT با کشور تایلند همکاری داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهش را یکی دیگر از زمینه های همکاری با تایلند عنوان کرد و افزود: وزارت ارتباطات در این حوزه صاحب پژوهشگاه بزرگی است و همچنین دانشگاههای معتبری در کشور وجود دارد.

واعظی استارتاپ ها را زمینه دیگر همکاری دو کشور دانست و تصریح کرد : ایران در حوزه کسب و کارهای الکترونیکی در سال گذشته موفق به ایجاد ۱۰۰ هزار شغل شده است و آمادگی همکاری و تبادل تجربیات در این حوزه را با کشور تایلند داریم.

وی با بیان اینکه همکاری در زمینه پست به دلیل قدمت دو کشور، مساعد ارزیابی می شود گفت: باید برای همکاری های پستی دو کشور سند مجزایی تهیه شود. همچنین تبادل محصولات از طریق تجارت الکترونیک باعث نزدیکی مردم دو کشور به یکدیگر خواهد شد.
منبع: مهر
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: