کد خبر : ۲۳۹۹۰
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: هشت میلیون و 600 هزار هکتار از اراضی دولتی و شخصی استان کرمان تثبیت و برای آن سند مالکیت کاداستری صادر شده است.
رضا طالبی زاده روز سه شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار افزود: در کل کشور 24 میلیون و 800 هزار هکتار از اراضی تثبیت شده که 43 درصد آن مربوط به استان کرمان است. 

وی تصریح کرد: کم شدن اختلافات بین مردم و کاهش پرونده های دادگستری، جلوگیری از زمین خواری و حاشیه نشینی از مزایای تثبیت و سند دار شدن املاک و اراضی در استان کرمان است.
وی با بیان اینکه تثبیت اراضی برای مردم امنیت روانی دارد تصریح کرد: 80 درصد از معاملات تجاری ما با قولنامه و اسناد غیررسمی انجام می شود، اما انجام معاملات با سند رسمی رونق اقتصادی و اشتغال برای مردم بوجود می آورد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان بیان کرد: وظیفه اصلی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تثبیت حقوق مالکانه افراد و دولت است.
وی افزود: در بخش تثبت مالکیت، قانون کاداستر (حدنگار) در اواخر سال 93 تصویب و اوایل 94 اجرایی شده و سازمان ثبت اسناد و املاک مکلف به تثبیت اراضی دولت و مردم و صدور سند شده است.

طالبی زاده ادامه داد: ابزار این قانون که بودجه است در اختیار سازمان ثبت و اسناد املاک گذاشته نشده و این سازمان به تنهایی نمی تواند آن را اجرا کند.
وی با اشاره به نا آگاهی برخی افراد در رابطه با قوانین ثبتی تاکید کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید مردم را به انجام معاملات با اسناد رسمی ترغیب و تشویق کنند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 85 درصد از خدمات ثبتی در استان کرمان به صورت الکترونیکی انجام می شود و در این رابطه این استان پیشگام است.
وی بیان کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خدمات بسیاری را به مردم ارائه می دهد، در حالی که این خدمات برای بسیاری از مردم ناشناخته است. 

وی افزود: در سال گذشته 11 میلیون برگ از اوراق ثبتی پرونده ها اسکن شده است و در صورت تخصیص بودجه تا آخر امسال پرونده های تمام استان اسکن می شود.
طالبی زاده بیان کرد: همچنین در بحث وصول معوقات بانکی در سه ماه اول 96 نسبت به مدت مشابه، 476 درصد رشد داشتیم.
منبع: ایرنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: