کد خبر : ۲۴۰۲۷
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ما همیشه بر موضوع ورود محصولات کشاورزی و موارد دیگر به بورس تاکید کرده ایم اما بر اساس مواردی موجب می شود مقاومت هایی صورت گیرد.
گفتارنو/ گروه اقتصاد:


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ما همیشه بر موضوع ورود محصولات کشاورزی و موارد دیگر  به بورس تاکید کرده ایم اما بر اساس مواردی موجب می شود مقاومت هایی صورت گیرد.

محمدرضا پورابراهیمی پیش از ظهر امروز پنج شنبه در جلسه ستاد عالی پسته استان با بیان اینکه عملیات بخش بازرگانی باید خیلی واضح و شفاف خود را نشان دهد، اظهار کرد: پذیرش کالا در بورس بسیار مهم است زیرا قیمت کشف و اطلاعات مشخص می شود تا بتوان بر اساس آن معاملات معمولی را به فراتر از آن تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه عدم وجود کیفیت و نبود تعریف یک استاندارد از مشکلات بخش کشاورزی است، خاطرنشان کرد: مصرف داخلی ما بر اساس ارقام موجود عدد بسیار کمی است و پسته به سمت صادرات رفته است.اما متاسفانه با این وضعیت در دوسال اخیر که مشاهده شده است افاغنه دلال های ما شدند و معلوم نیست در خصوص کیفیت پسته چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با تاکید بر اینکه خیلی از موضوعات مربوط به پسته و محصولات کشاورزی تحت عنوان قالب بورس قابل حل است، افزود: ما همیشه بر این موضوع تاکید کرده ایم اما بر اساس مواردی موجب می شود مقاومت هایی صورت گیرد و حرف ما این است اگر این معاملات بر روی تابلو بنشیند اتفاقی می افتد؟

وی ادامه داد: در مقابل بورس نفت هم مقاومت می شود و متاسفانه بیشتر مشکل عدم اشراف کامل بر موضوع است، ده بار نفت خام در بورس کالا عرضه شد و آن قدر قیمت را بال گرفتند تا معامله صورت نگرفت.

پورابراهیمی ابراز امیدواری کرد: اکنون عزم و اراده بعد سال ها شکل گرفته است و باید در این جهت گام برداریم. 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خرده پایی را از مشکلات حوزه کشاورزی دانست و بیان کرد: کشورهایی که محصولات جیرفت را وارد می کنند با مشکل هایی از جمله نبود یک قیمت مواجه اند. 

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار