کد خبر : ۲۴۰۳۶
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
خطیبان جمعه در خطبه های خود چه گفتند؟
در جمعه ای که گذشت تحلیف ریاست جمهوری و حاشیه های آن و معرفی وزاری دولت دوازدهم بخش مهمی از خطبه‌های ائمه جمعه استان را تشکیل می‌داد. همچنین حمایت از صنایع کوچک از دیگر مباحثی بود که مورد توجه قرار داشت.
گفتارنو/گروه سیاست: 


به گزارش گفتارنو، در جمعه ای که گذشت تحلیف ریاست جمهوری و حاشیه های آن و معرفی وزاری دولت دوازدهم بخش مهمی از خطبه‌های ائمه جمعه استان را تشکیل می‌داد. همچنین حمایت از صنایع کوچک از دیگر مباحثی بود که مورد توجه قرار داشت.

در ادامه چکیده خطبه های جمعه استان را به نقل از خبرگزاری ها می خوانید.

نام شهرستان

نام خطیب

چکیده خطبه

کرمان

حجت الاسلام محمد قاسمی زاده

با معرفی وزرای جدید انتظار می رود تعامل گسترده با دنیا و کشورهایی که اهل منطق، مرام و احترام متقابل هستند در دستور کار قرار گیرد، نه تعامل و ارتباط با کشورهایی که خوی استکباری دارند و نباید فراموش کنیم که اسرائیل و آمریکا در راس استکبارگری قرار دارند.

هر بدبختی که در منطقه وجود دارد زیر سر آمریکا است و حتی توافقنامه ای را که سال ها برای آن وقت گذاشته شد را زیر سئوال برده اند و امروز می گویند که باید از تاسیسات و مراکز نظامی ایران بازدید کنیم که رهبر معظم انقلاب در این زمینه فرمودند، هرگز اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

جیرفت

حجت‌الاسلام رضا کرمی پور

دولت با انتخاب وزرا و در مراتب پایین تر با انتخاب استانداران جوان زمینه اعتماد به این قشر مهم جامعه را فراهم کند.

جوانان سرمایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است از این رو باید از توان جوانی در جهت پیشبرد اهداف نظام استفاده کرد.

رفسنجان

حجت‌الاسلام عباس رمضانی پور

تحلیف رئیس جمهوری با حضور 100 هیات از کشورهای جهان صورت گرفت و این تحلیف مایه افتخار و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است امید که مسئولان قدر این نظام و ولایت را بدانند و با همدلی و وحدت کشور را با انتخاب های شایسته به سمت تعالی و ارتقا پیش ببرند. مجلس همانطوری که با همدلی سعی بر رفع مشکلات و معضلات جامعه دارند لذا در انتخاب وزرای کابینه دولت دوازدهم دقت داشته باشند و به وزیری کارامد رأی دهند .

بافت

حجت‌الاسلام علی مهدی زاده

پس از مراسم تحلیف یک کار بسیار زشت و ناپسند که حتی رسانه‌های خارجی به آن دامن زدند و آن عکس حقارت به‌ وسیله تعدادی از نمایندگان خام بود، نمایندگانی که عصاره‌ ملت‌ هستند، این گونه در مقابل این مقام اروپایی مانند یک بچه ذوق‌زده، هیجان‌زده و دست‌پاچه می‌شوند که مورد مضحکه رسانه‌های داخلی و خارجی قرار می‌گیرند.

 موضوعی که حکایت از خودباختگی و غرب‌زدگی این نمایندگان دارد و عزت و غیرت ایرانی را خدشه‌دار می‌کند که عزت خود را در سلفی با یک زن می‌بینند.

فاریاب

حجت‌الاسلام علی رفیعی

نمایندگان مردم در دو مورد سهل‌انگاری کردند، اول اینکه چشم بسته برجام را امضاء کردند و دوم اینکه در مراسم تحلیف رئیس جمهور با گرفتن عکس با موگرینی، کاری دور از شأن اخلاقی انجام دادند.

زرند

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی

دولت باید مرز خود را با سران فتنه مشخص کند، افرادی که قصد داشتند نظام مقدس جمهوری اسلامی را سرنگون کنند و حالا حتی از مردم معذرت‌خواهی نکردند.

در اختلافات باید خط قرمز رعایت شود که یکی از این خطوط قرمز، حفظ وحدت و همبستگی است که منشأ پیروزی و پیشرفت ما بوده است.

یزدان‌آباد

 حجت‌الاسلام علیرضا سهرابی

 در مورد حواشی مراسم تحلیف رئیس جمهور گفت: عکس عزت‌آفرین را شهید «محسن حججی» در حال اسارت داعش گرفت که پس از دو روز اسارت مظلومانه سر از بدن عزیزش جدا شد، در واقع این شهید عزیز نماینده عزت و مقاومت ملت ایران است و به گفته سردار بزرگ اسلام قاسم سلیمانی ما انتقام خون پاکش را خواهیم گرفت.

 آسمینون

 حجت‌الاسلام رضا احمدی‌نیک

 هیأت حاکمه جدید آمریکا براى توجیه خروج خود از برجام به ‏دنبال بهانه‏‌هاى واهى است، آمریکایى‏ها بر روى بهانه بازدید از مراکز نظامى کشورمان تمرکز کرده‌اند و قطعا طرح بازدید از مراکز نظامى ایران برای راستى آزمایى برجامى با امتناع و مخالفت تصمیم گیران کشور مواجه خواهد شد.

بم

حجت الاسلام دانشی

توقع داریم که ریاست محترم جمهوری حقیقتاً خود را رئیس جمهور و عامه مردم بدانند و نسبت به سهم‌خواهی افراد و گروه‌های خاص که بیان می‌کنند ما بودیم که باعث شدیم شما رئیس‌جمهور شوید پس باید فلان وزیر از گروه ما باشد، لذا تن‌دادن و تسلیم شدن در برابر سهم خواهی افراد با سوگندی که ریاست محترم جمهوری یاد کردند همخوانی ندارد.

نویسنده:
برچسب ها: نماز جمعه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار