کد خبر : ۲۴۰۳۸
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرماندار کرمان در کارگروه مبارزه با زمین خواری عنوان کرد:
فرماندار کرمان گفت: در برخورد با حاشیه نشینی اجازه تبدیل مزارع را به روستا ندادیم.
گفتارنو/ گروه اجتماعی:


فرماندار کرمان گفت: در برخورد با حاشیه نشینی اجازه تبدیل مزارع را به روستا ندادیم.

محمد علی توحیدی صبح امروز شنبه در کارگروه مبارزه با پدیده حاشیه نشینی و زمین خواری در استان کرمان اظهار کرد: یکی از اتفاقات خوب در دولت تدبیر و امید مقابله با حاشیه نشینی و برخورد با متصرفین اراضی دولتی بود که با همراهی همه دستگاه ها به وِیژه شورای تامین استان این اقدام جهادی و انقلابی صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 1500 هکتار قریب 10 هزار قطعه زمین شناسایی شد که توانستیم بیش از هزار هکتار از این مقدار را آزاد سازی کنیم و از این هزار هکتار بیش از 300 هکتاراراضی دولتی بود.

توحیدی با تاکید بر اینکه در برخورد با حاشیه نشینی اجازه تبدیل مزارع را به روستا ندادیم، بیان کرد: اجازه روستا سازی ندادیم و گفتیم آنجا که مزرعه است باید باقی بماند، متاسفانه شوراها یی را به صورت خودسرانه شکل داده بودند که در این رابطه مزاحمت های زیادی هم شد اما توانستیم حرف خود را به کرسی بنشانیم.

وی افزود: حداقل پیشروی حاشیه نشینی را متوقف کردیم و اجازه ندادیم دستگاه های خدمات رسان خدمات خود را گسترش دهند و جاهایی که بدون مجوز خدماتی ارائه شده بود متوقف  کردند و حتی در منطقه هایی شبکه گاز و برق جمع آوری شد و همزمان با کار مبارزه، ساماندهی هم انجام گردید.

به گزارش گفتارنو، فرماندار سیرجان هم اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید 1015 هکتار اراضی در شهرستان سیرجان آزاد شده است و خوشبختانه حکم ابطال زمین هایی که بنیاد دانشگاهی صادر شده بود صادر گردید.

مکی آبادی افزود: واگاری امکانات دولتی در حاشیه شهر را به صورت ویژه پیگیری کردیم.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها