کد خبر : ۲۴۰۴۰
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرماندار بم در کارگروه مبارزه یا حاشیه نشینی و زمین خواری:
فرماندار یم گفت: منظر فرهنگی بم ثبت یونسکو است و برخی اقدامات را در خصوص ایجاد توسعه خانه های مسکونی نمی توان انجام داد، مردم مسکن می خواهند و ما باید کاری انجام دهیم.
گفتارنو/ گروه اجتماعی:

فرماندار یم گفت: منظر فرهنگی بم ثبت یونسکو است و برخی اقدامات را در خصوص ایجاد توسعه خانه های مسکونی نمی توان انجام داد، مردم مسکن می خواهند و ما باید کاری انجام دهیم.

رضا اشک صبح امروز شنبه در کارگروه مبارزه با پدیده حاشیه نشینی و زمین خواری در استان کرمان با بیان اینکه حاشیه نشینی در بم با دیگر شهرستان ها متفاوت است، اظهار کرد: شهرداری 160 پروانه در یک زمین با کارایی خانه باغ و عمومی صادر کرده و خانواده هایی مستقر شدند و از امکانات هم بهره مند هستند و بعد میراث فرهنگی این قسمت حریم ارگ اعلام کرده و اینها تبدیل به حاشیه نشینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که می دانید منظر فرهنگی بم ثبت یونسکو است و برخی اقدامات در خصوص خانه های مسکونی و توسعه شهر را نمی توان انجام داد. با توجه به کارخانه های خود روسازی و استغال فراوانی که در شهرستان بم ایجاد شده است، مردم مسکن می خواهند و ما باید کاری انجام دهیم.

وی تاکید کرد: هر چه جلوگیری کنیم بالاخره مجبوریم برای مردم سکونتگاه ایجاد کنیم و در این رابطه برای شهر بم به صورت ویژه تصمیمی گرفته شود.

وی ادامه داد: اکنون در شهرستان بم زمین برای سکونت نداریم، حتی در روستاها هم نمی توانیم سکونتگاه ایجاد کنیم زیرا اجازه هیچ گسترشی نداریم.

اشک افزود: با مصوبه جدیدی که وجود دارد تناقض وجود دارد، زیرا سال ها از ارائه خدمات جلوگیری کردیم اما مصوبه می گوید که اکنون باید امکانات داد و این اقدام زحمات ما در چند سال هدر خواهد داد.

فرماندار بم در پایان عنوان کرد: ساماندهی بهترین راه برای مبارزه با حاشیه نشینی است.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار