کد خبر : ۲۴۰۶۳
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با بیان اینکه استان کرمان در ردیف 12 استان پرخطر کشور قرار دارد، گفت: جدای از اعتبارات، برنامه ریزان تصمیم سازان استانی باید بر اساس اعتبارات موجود ، برنامه ریزی های لازم را داشته باشند.
"حسین چناریان" در جلسه کمیته فرهنگی – پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با تشریح تفاهم نامه های مبادله شده در حوزه پیشگیری و فرهنگی سال 96 گفت:  3 درصد از اعتبار 21 میلیارد تومانی پیش بینی شده در کشور، سهم استان کرمان است که متاسفانه با توجه به آسیب خیز بودن استان ، اعتبار اختصاص یافته پاسخگو نیست  .

وی با بیان اینکه استان کرمان در ردیف 12 استان پرخطر کشور قرار دارد، افزود: جدای از اعتبارات ، برنامه ریزان تصمیم سازان استانی باید بر اساس اعتبارات موجود ، برنامه ریزی های لازم را داشته باشند .

چناریان ادامه داد: همچنین در زمینه میزان دسترسی به مواد مخدر استان کرمان در چهار استان کشور می باشد که با این شرایط و اهمیت موضوع علاوه بر اختصاص اعتبارات لازم، کار سیاستمداران و تصمیم گیران در حوزه های اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است

"عباس صادق زاده" مدیر کل بهزیستی کرمان نیز در این جلسه با تشریح اهمیت حوزه مسائل اجتماعی و پیشگیری  در جامعه، گفت : ما در این حوزه ها با مدیریت کارآمد می توانیم شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه باشیم .

وی با اشاره به شرایط استان کرمان و نرخ رو به رشد اعتیاد اظهار کرد: این شرایط  باعث بوجود آمدن خشونت های متعدد در خانواده ها شده است که با مدیریت منسجم و اراده قوی بر اساس اصول قانونی برنامه ششم و آموزش های تخصصی می توان آسیب های به وجود آمده را کنترل کرد .

صادق زاده با بیان اینکه آمار طلاق در سطح کشور رو به افزایش است، عنوان کرد : دامنه طلاق به خانواده های دارای تحصیلات عالیه نیز رسیده است که سازمان های متولی مسائل اجتماعی با برنامه ای جامع و از طریق  هدفمند هزینه کردن اعتبارات باید پیشگیری از وقوع طلاق و حفظ کیان خانواده را مدیریت کنند .
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها