کد خبر : ۲۴۴۹۳
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وقتی رئیس شورای شهر نظر خبرنگاران را جویا می‌شود،
در اولین نشست علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان موضوع عناوین کمیسیون‌ها به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد تا درنهایت بارأی اکثریت به تصویب برسد، در بخشی از این بحث و بررسی‌ها رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه دیدگاه خبرنگاران برای شورا حائز اهمیت است، نظر خبرنگاران را راجع به عناوین برخی کمیسیون‌ها جویا شد.
گفتار نو/ ماهان فرح‌بخش:

دیروز عصر اولین نشست علنی شورای اسلامی پنجم شهر کرمان با حضور اعضای منتخب مردم برگزار شد و موضوع کمیسیون‌ها به‌عنوان اولین اقدام شورای شهر در این نشست علنی بود، در این نشست عنوان کمیسیون‌ها مطرح و به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد تا درنهایت بارأی اکثریت به تصویب شورا برسد.

رئیس شورای شهر در آن بخش که عنوان کمیسیون گردشگری و اصناف مطرح شد رو به خبرنگاران کرد و بابیان اینکه خبرنگاران به علت نزدیکی با جامعه و مردم می‌توانند در این رابطه منتخبین مردم در شورا را یاری کنند خواست تا خبرنگاران دیدگاه خود را نسبت به عناوین کمیسیون‌ها مطرح کنند.

محمد فرشاد ضمن احترام به دیدگاه خبرنگاران و حضورشان در جلسه شورای شهر خواهان آن شد تا آقای لطیف کار به‌عنوان پیشکسوت حوزه مطبوعات و خبرنگاران و حاضر در جلسه دیدگاه خود را نسبت به‌عنوان کمیسیون گردشگری و اصناف بیان کند با این سؤال که آیا کنار هم قرار گرفتن گردشگری و اصناف در عنوان یک کمیسیون درست است یا خیر.

فرشاد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد که شورای پنجم هیچ‌گونه برنامه پنهانی یا پشت درهای بسته ندارد و در دوران فعالیت خود کاملاً شفاف عمل خواهد کرد.


رئیس شورای شهر ادامه داد: باید تلاش کنیم فضای مطبوعاتی شفاف باشد تا آرامش حکم‌فرما گردد و ما قول می دهیم هیچ موردی را از مطبوعات مخفی نکنیم، زیرا پنجمین دوره شورای شهر کرمان می‌خواهد موفق عمل کند و اقدامات مثبتی را در دوره فعالیت خود به ثمر برساند و در کارنامه خود باقی گذارد.

این درخواست اظهارنظر از خبرنگاران حاضر در جلسه از سوی شورای پنجم شهر کرمان معانی مختلف و زیادی به همراه دارد و اولین برداشت از آن این است که این دوره از شورا می‌خواهد یک تعامل سازنده را با رسانه آغاز نماید.

صحبت اینجاست که این تعامل سازنده با خبرنگارانی که چندین سال سابقه فعالیت دارند می‌تواند گره برخی از مشکلات را از پیش رو بردارد و خبرنگار در یک بازه زمانی در جلسه به‌عنوان یک مشاور در کنار مسئول فعالیت نماید و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان به عنوان اولین نهاد این کار را در این دوره و در هفته دولت کلید زد.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار