کد خبر : ۲۴۷۷۳
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:
یحیی کمالی پور معتقد است نیروی نظامی اسلامی باید برگرفته از دولت‌ها باشد چرا ک درحال حاضر میلیشیاهای مردمی وجود دارند اما سازماندهی نشده‌اند.
خانه ملت :
یحیی کمالی پور معتقد است نیروی نظامی اسلامی باید برگرفته از دولت‌ها باشد چرا ک درحال حاضر میلیشیاهای مردمی وجود دارند اما سازماندهی نشده‌اند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید به سمتی بروند که یک نیروی نظامی منسجم و مجهز تشکیل بدهند، گفت: عدم وجود نیروی نظامی منسجم خلائی است که سال های سال کشورهای اسلامی با آن روبرو بوده اند لذا باید نیرویی نظامی شکل گیرد تا باعث قدرت آنها شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شکی وجود ندارد دنیای استکبار به اشکال مختلف به دنبال اهداف خود است که مهم ترین آن نابودی اسلام است از این رو لازم است برای دو میلیارد جمعیت مسلمانان دنیا نیروی نظامی جهت دفاع وجود داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه نیروی نظامی منسجم نیازمند انسجام دولت های اسلامی است، عنوان کرد: پشت نیروی نظامی منسجم باید دولت های اسلامی باشند و اگر این نیروها صرفا برگرفته از مردم باشد نمی توان انتظار پایگاهی برای آنها داشت چنانچه در حال حاضر میلیشیاهای مردمی در هر نقطه ای در حال مبارزه هستند اما سازماندهی مشخصی ندارند.

کمالی پور همچنین با اشاره به اینکه اشتراکات دفاعی اشتراکات دیگری را نیز به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: تشکیل نیروی نظامی باید بتواند از منافع سیاسی جهان اسلام دفاع کند و بتواند جهان اسلام را که امروز تحت تأثیر القائات و جنگ های داخلی قرار گرفته به جایی برساند که از قبال هم کمتر آسیب ببینند.

وی افزود: مادامی که کشورهای اسلامی با یکدیگر مشکل داشته باشند آینده درخشانی برای نیروی نظامی مشترک میان کشورهای مسلمان نیز متصور نخواهیم بود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تشکیل نیروی نظامی برای کشورهای مسلمان نیاز به اجازه سازمان های بین المللی ندارد چنانچه ناتو هم مجوزی نگرفته لذا کشورهای اسلامی می توانند در جهت دفاع از ارزش های اسلامی و منطقه ای، ارتشی داشته باشند که منافاتی با مقررات جهان نخواهد داشت.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار