کد خبر : ۲۴۷۷۴
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس :
علی بختیاری با بیان اینکه بخش عمده ای از ریزگردها منشا خارجی دارد، گفت: وزارت نیرو موظف به تامین حقابه مورد نیاز محیط زیست است.
خانه ملت : 
علی بختیاری  با بیان اینکه بخش عمده ای از ریزگردها منشا خارجی دارد، گفت: وزارت نیرو موظف به تامین حقابه مورد نیاز محیط زیست است.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه بخش عمده ای از ریزگردها منشا خارجی دارد، گفت: می طلبد وزارت امور خارجه با مراودات سیاسی و تشکیل جلسات مشترکی با مسئولان کشور عراق بخشی از معضل ریزگردها را حل کند.

وزارت نیرو موظف به تامین حقابه محیط زیست است

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نیرو موظف به تامین حقابه محیط زیست است، گفت: تامین حقابه مهمترین راهکار احیای تالاب ها است و در این رابطه خشکی تالاب های کشور تاثیر زیادی در شیوع ریزگردها داشته است بنابراین نیاز است سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو هر چه سریع تر حقابه ها تالاب ها را تعیین و تامین کنند.

وی با انتقاد از اینکه معضل ریزگردها سال ها است اغلب استان های کشور را درگیر کرده است خشکی تالاب ها را مهمترین علت شیوع ریزگردهای داخلی دانست و افزود: برای مدیریت ریزگردها احیای هورالعظیم، جازموریان، بختگان، ارومیه و سایر تالاب ها، تشدید حفاظت از جنگل ها و مراتع، کنترل سیلاب ها، اصلاح الگوی مصرف آب در کشاورزی و همچنین سیستم آبیاری، جلوگیری از سد سازی های غیرکارشناسی در داخل و کشورهای همسایه  در دستور کار قرار گیرد.

برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی خشکی تالاب ها و در نتیجه شیوع ریزگردها را به دنبال داشته است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی خشکی تالاب ها و در نتیجه شیوع ریزگردها را به دنبال داشته است، تصریح کرد: به دنبال این برداشت بی رویه در برخی مناطق کشور اطراف چاه ها حدود 30 متر نشست داشته است.

ترکیه با سدسازی های گسترده و ممانعت از ورود آب فرات به عراق زمینه تشدید ریزگردها را فراهم کرده است

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه  ترکیه با سدسازی های گسترده و ممانعت از ورود آب فرات به عراق زمینه تشدید ریزگردها را فراهم کرده است، ادامه داد: دستگاه دیپلماسی باید با همکاری جوامع بین المللی از سدسازی های کشور ترکیه که مخاطرات جدی محیط زیستی را به همراه دارد جلوگیری کند.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار