کد خبر : ۲۴۷۷۵
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
احمد حمزه گفت: متاسفانه مصرف بی رویه و خودسرانه آنتی بیوتیک ها موجب بروز مقاومت های میکروبی و عفونت های بیمارستانی شده است.
خانه ملت : 
احمد حمزه  گفت: متاسفانه مصرف بی رویه و خودسرانه آنتی بیوتیک ها موجب بروز مقاومت های میکروبی و عفونت های بیمارستانی شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره اظهارات رییس انجمن میکروب شناسی مبنی بر اینکه عفونت بیمارستانی به حد نگران کننده رسیده است، گفت: عفونت های بیمارستانی معمولا در تمامی بیمارستان های دنیا وجود داشته و در بیمارستان ها و مراکز درمانی ما نیز اجتناب ناپذیر بوده و ناشی از مصرف بالای آنتی بیوتیک ها است.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها در کشور مقاومت های میکروبی را به همراه داشته است، تصریح کرد:  مصرف بی رویه و خودسرانه آنتی بیوتیک ها موجب بروز مقاومت های میکروبی و عفونت های بیمارستانی شده و علی رغم پیشرفت علم، عفونت های بیمارستانی همچنان مشکلات خاص خود را دارد.

حمزه با تاکید بر اینکه مصرف آنتی بیوتیک ها باید منطقی شود، گفت: متاسفانه یکی از مشکلات اساسی کشور و حوزه بهداشت مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها است و اگر مصرف آنها منطقی نشود و نظارت مناسبی بر این امر صورت نگیرد هزینه های زیادی را به نظام سلامت تحمیل می کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در رابطه با بخش دیگری از این مقام مسئول مبنی بر اینکه افزایش عفونت در برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی ناشی از تاخیر در شروع درمان مناسب است، گفت: چنین اظهاراتی صحت ندارد زیرا به طور معمول در درمان بیماران تاخیری انجام نشده و همزمان با مراجعه بیمار درمان شروع می شود
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: