کد خبر : ۲۴۷۷۹
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
گزارش گفتارنو از ادامه مشکلات اعضای تعاونی مسکن مهر بشری:
مشکلات تعاونی مسکن مهر بشری برای امروز نیست، چند سالی است که با شروع این پروژه متقاضیان آن شکایات خود را علنی کرده اند و به نظر می رسد مشکلات قضایی و بانکی اکنون این پروژه عظیم مسکن مهری در کرمان را از پای درآورده است.
گفتارنو/ ماهان فرح بخش:

مشکلات تعاونی مسکن مهر بشری برای امروز نیست، چند سالی است که با شروع این پروژه متقاضیان آن شکایات خود را علنی کرده اند و به نظر می رسد مشکلات قضایی و بانکی اکنون این پروژه عظیم مسکن مهری در کرمان را از پای درآورده است.

بانک وام را آزاد نمی کند/ چگونه برای خود در تعاونی مسکن مهر بشری جایگزین بیاوریم

یکی از اعضای تعاونی مسکن مهر بشری در گفت و گو با خبرنگار گفتار نو اظهار کرد: دو فاز ساخته و فاز سوم هنوز ساخته نشده و در مرحله فونداسیون است و متاسفانه شرکت درگیر یکسری مشکلات و اتفاقات شده و باعث گردیده تا این پروژه دیر پیش برود و آنطور که باید سرعت ندارد.

وی افزود: یکی از مشکلات ما این است که اعضای فاز سوم با یک میلیون تا 5 میلیون تومان آمده اند و در تعاونی عضو شده اند و یک جا را اشغال کرده اند و متاسفانه آورده شان را تکمیل نمی کنند. این شرکت اکنون در این مشکل مانده و اعضای دیگر هم بلاتکلیف هستند.

وی که با صحبت های خود نشان می دهد یکی از متقاضیانی است که پیگیر جدی روند اجرایی پروژه مسکن مهر بشری می باشد، ادامه داد: مسئولین تعاونی اعلام می کنند اکنون پول نیست تا فاز سه ساخته شود و البته فاز یک و دو با 800 واحد ساخته و تحویل داده شده است و فاز 3  هم حدود بیش از 200 واحد در مرحله سفت کاری هستند و برخی به مرحله گچ کاری رسیده اند اما متوقف شده اند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مسکن مهر بشری این است که بانک وام را آزاد نمی کند،  اضافه کرد: به دلیل اینکه پروژه به آن مرحله ای که مورد نظر بانک است نرسیده، بانک هم وام را آزاد نمی کند.

وی خاطرنشان کرد: اعضاء به دلیل یکسری از موارد که ممکن است پیش خودشان داشته باشند واریزی خود را تکمیل نمی کنند، بهترین حالت این است که افراد جایگزین شوند و متقاضی جدید بیاید و واریزی خود را کامل کند.

این متقاضی مسکن مهر بشری گفت: اختلاف بود که هر واحد تمام شده با چه مبلغی قرار است تمام گردد و همچنین  یک پرونده قضایی در دادسرا باز شده که یک پروسه طولانی دارد و از آن طرف به ما متقاضیان ضرر وارد می کند. هر سالی که یک پروژه می خوابد بین 5 تا 10 میلیون تومان ضرر مستقیم به اعضاء وارد می شود و درخواستی که از مسئولین داریم این است که ورود کنند تا مشکلات حل شود.

وی همچنین یادآور شد: برآوردی که شده هر فرد بایستی بین 40 تا 45 میلیون تومان آورده داشته باشد و 30 میلیون تسهیلات بانکی به متقاضیان تخصیص داده می شود، اما زمانی تخصیص داده می شود که پروژه بیش از 30 درصد پیشرفت داشته باشد.

این متقاضی مسکن مهر بشری بیان کرد: اعضاء نسبت به شرکت یک بی اعتمادی پیدا کرده اند که خود در این کار مشکلاتی را به وجود آورده است و مشکل دیگر این است که تعیین تکلیف قضایی به طول انجامیده و هنوز در سال جاری هم جواب درستی به ما نداده اند.

وی پیشنهاد داد: تا وقتی که تعیین تکلیف قضایی می شویم حداقل وام را آزاد کنند که اگر پروژه پیشرفت کند اعتماد اعضا جلب خواهد شد زیرا تا به حال شرکت هر قدر پول بوده در پروژه مصرف کرده است.

وی گفت: یکی از قانون های تعاونی مسکن این است که اگر بخواهید انصراف دهید باید جایگزین بیاورید و مشکل این است اعضای فعلی باید یک جایگزین برای خود بیاورند و شما بگویید چه کسی می آید و جایگزین می شود؟ 

وی خطاب به مسئولین پروژه مسکن مهر بشری گفت: هر چه پروژه را سیاه نمایی کنیم ضررش متوجه ما خواهد شد و ما باید از مسئولین کمک بخواهیم حداقل یک راه حل پیدا کنند. 

وی افزود: اگر پروژه در مسیر  قضایی سریعتر پیش رود و از طرف دیگر جایگزینی اعضاء به راحتی انجام شود پروژه به سرانجام خواهد رسید. 

وی ببا بیان اینکه ما از همه دستگاه های دولتی تقاضای کمک می کنیم، اظهار کرد: فکر می کنم این شرکت  8 میلیارد بدهکار و 11 ملیارد طلبکار است و الان نمی تواند پولش را از طلبکارها بگیرد و یا اینکه به بدهکاران پول دهد و اکنون تمام حساب های شرکت مسدود است و اگر اعضاء پول واریز کنند و یا وام به حساب شرکت واریز گردد طلبکارها پول را برداشت خواهند کرد و اعضای فعلی یا اعتماد نمی کنند و یا توان پرداخت پول ندارند.

اسماعیلی: هیئت مدیره تعاونی مسکن مهر بشری تغییر کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار گفتارنو با اعلام این خبر اظهار کرد: جلساتی در رابطه با تعاونی مسکن مهر بشریبا مسئولین داشته ایم و اکنون هیئت مدیره این تعاونی تغییر کرده است.

رضا اسماعیلی افزود: امیدواریم با تغییر هیئت مدیره شاهد باز شدن گره مشکلات این تعاونی باشیم.

در سال 92 و در پی بازدید استاندار کرمان از پروژه مسکن مهر بشری واقع در حاجی آباد کرمان، مدیرکل وقت راه و شهرسازی استان کرمان اظهار کرده بود:  پروژه مسکن ۱۳۰۴واحدی بشری کرمان به سببب اختلال در حوزه تسهیلات بانکی دچار مشکل شده است.

خداد مقبلی تصریح کرده بود: ادامه کار این پروژه بستگی به تسهیلات بانکی دارد.

زمانی که از علی اکبر طالبی زاده مدیرعامل تعاونی مسکن مهر بشری در رابطه با وضعیت اکنون مسکن مهر بشری درخواست تعیین وقت مصاحبه کردم وی در پاسخ گفت: وقت تعیین کنید تا اینجانب به عنوان مدیرعامل و آقای صابرنیا به عنوان رئیس هیئت مدیره  پاسخگوی سوالات شما باشیم.

اما در زمان تعیین وقت مصاحبه مدیرعامل تعاونی مسکن مهر بشری  خواست تا با رئیس هیئت مدیره هماهنگی شود.

با رئیس هیئت مدیره تعاونی مسکن مهر بشری هم تماس گرفتیم و وی بعد از پرس و جو در مورد اینکه مصاحبه به چه منظور است و برای چه می خواهید و ... گفت که من خودم به شما خبر می دهم و وقت را معین می کنم، اما تا امروز و بعد از گذشت پنج روز تماسی دریافت نشد و جواب تلفن را هم ندادند.

حال باید پرسید ضرر مردم که متضررین اصلی در بد قولی مسئولین و مشکلات به وجود آمده از سوی تعاونی ها و در خود تعاونی ها هستند را چه کسی پرداخت می کند و چگونه جبران خواهد شد. 
نویسنده:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
0
0
ایا فاز سه تا اخر سال ۹۶ ۱۳ اماد ه وتحویل داده میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
0
0
ایا فاز سه تا اخر سال ۱۳۹۶تحویل داده میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
0
0
خیر
نام:
ایمیل:
* نظر: