کد خبر : ۲۴۸۰۰
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل بورس کالای ایران:
مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه امروز مقدمات ورود پسته به بورس کالا فراهم شده است گفت: ساماندهی معاملات پسته در بورس کالا مانع ضایع شدن حقوق کشاورزان خواهد شد.
مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه امروز مقدمات ورود پسته به بورس کالا فراهم شده است گفت: ساماندهی معاملات پسته در بورس کالا مانع ضایع شدن حقوق کشاورزان خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی بورس کالای ایران، حامد سلطانی نژاد در دیدار با امام جمعه رفسنجان افزود: با استفاده از ظرفیت های بورس کالا می توانیم معاملات پسته را ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه کشاورزان و باغداران خاطرنشان کرد: بورس کالا ظرفیت های بسیار خوبی دارد که می توان با استفاده صحیح و به موقع از این ظرفیت ها از وارد شدن زیان و خسارت به کشاورزان پسته کار جلوگیری کرد.

سلطانی نژاد به تشریح ظرفیت های بورس کالای ایران جهت ارائه تسهیلات به کشاورزان و ایجاد بازاری مستمر و بلند مدت پرداخت و اضافه کرد: باید با فرهنگ سازی در میان کشاورزان، امکان در دست گرفتن قیمت گذاری پسته در بازارهای خارجی و ایجاد بازاری بلند مدت به کمک ابزارهای نوین مالی را فراهم کرد.

امام جمعه رفسنجان نیز در این دیدار بر لزوم ساماندهی معاملات پسته تاکید کرد و گفت: متاسفانه در سال های قبل حضور و عملکرد برخی سودجویان در بازار پسته موجب بروز مشکلاتی برای کشاورزان شد که امیدواریم با فعالیت های بورس کالا در حوزه مبادلات و تجارت پسته این نقیصه مرتفع شده و مشکلات کشاورزان حل شود.

حجت الاسلام عباس رمضانی پور با اشاره به مشکلات سال های قبل کشاورزان در زمینه فروش محصول پسته، استفاده از ظرفیت های بورس کالا را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: این بازار می تواند برای ساماندهی معاملات پسته موثر واقع شود و همچنین با ساز و کارهایی که برای آن تعریف شده است مانع اجحاف به حقوق کشاورزان خواهد شد.
منبع: ایرنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: