کد خبر : ۲۴۸۰۲
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
انارک محمدی عنوان کرد:
نماینده مردم شهرستانهای انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بورس کالا با فراهم کردن تسهیلات لازم برای بازار پسته و فعالان آن، می تواند به حرکت بازار پسته از تجارت سنتی به سمت انجام معاملات نوین و استفاده از ابزارهای جدید بازار سرمایه منتهی شود.
نماینده مردم شهرستانهای انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به امکانات بورس کالا برای حل مشکلات این حوزه و ظرفیت های موجود برای بهبود وضعیت بازار پسته داخلی و کمک به صادرات آن گفت: بورس کالا با فراهم کردن تسهیلات لازم برای بازار پسته و فعالان آن، می تواند به حرکت بازار پسته از تجارت سنتی به سمت انجام معاملات نوین و استفاده از ابزارهای جدید بازار سرمایه منتهی شود.

احمد انارکی محمدی در دیدار مدیرعامل بورس کالای ایران با امام جمعه رفسنجان و وی، ابراز امیدواری کرد که در سال های آتی شاهد انجام تمامی معاملات پسته ایران در بورس کالا باشیم.

در این دیدار، بیشتر پیرامون راه اندازی معاملات پسته در بورس کالای ایران و همچنین راهکارها و ظرفیت های موجود در این بازار بحث و تبادل نظر شد.

کارشناسان کشاورزی استان کرمان پیش بینی کرده اند که در سال جاری بیش از 150 هزار تن پسته در این استان تولید می شود.

استان کرمان با تولید حدود 80 درصد از محصول پسته کشور به لحاظ ارزآوری از قبل صادرات این محصول به خارج از کشور در تقویت بنیه اقتصادی کشور سهم عمده ای دارد. 

تاکنون کارگزاری های متعددی در کرمان برای ورود صادرکنندگان پسته به بورس کالا اعلام آمادگی کرده اند.
منبع: ایرنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار