کد خبر : ۲۴۸۳۱
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس شورای شهر پس از نتایج رای گیری انتخاب شهر اعلام کرد:
رئیس شورای شهر کرمان پس از اعلام نتایج رای گیری از اعضای شورای شهر در خصوص انتخاب شهردار گفت: محمد سام منتخب شورای شهر به عنوان شهردار کرمان معرفی می شود.
گفتارنو/ گروه جامعه:

رئیس شورای شهر کرمان پس از اعلام نتایج رای گیری از اعضای شورای شهر در خصوص انتخاب شهردار گفت: محمد سام منتخب شورای شهر کرمان به عنوان شهردار کرمان معرفی می شود.

محمد فرشاد پیش از ظهر امروز در نشست فوق العاده شورای شهر کرمان در خصوص انتخاب شهردار از بین 5 نامزد مطرح شده اظهار کرد: از بین 27 نفر نامزد شهرداری کرمان در نهایت به 5 نفر رسیدیم که برنامه هایشان را در صحن علنی شورای شهر و با حضور خبرنگاران تشریح کردند.

وی افزود: برنامه های این نامزدهای شهرداری در مطبوعات هم منعکس شد و نسخه ای از برنامه های هر یک از کاندیداها هم در اختیار اعضای شورای شهر قرار گرفت که توانمندی های هریک از کاندیداها و برنامه های آن بررسی گردید.

وی خاطرنشان کرد: همه این 5 نامزد شورای شهر افراد توانمندی هستند و برنامه های خوبی ارائه شد و همه کاندیداها در برنامه هایشان نقاط قوت دارند که تجربه، علم، برنامه و انگیزه و ...  در انتخاب شهردار در نظر گرفته شده است و یک نفر شهردار خواهد شد.

رئیس شورای شهر کرمان با تشریح روند انتخاب شهردار در نشست فوق العاده امروز افزود: رای گیری برای انتخاب شهردار توسط رای اعضای شورای شهر می باشد  و شهردار آینده بایستی به حد نصاب شش رای برسد، اگر این افراد به آن شش رای لازم نرسیدند شهردار انتخاب نمی شود و پروسه تکرار خواهد شد.

منتخب مردم درپنجمین دوره شورای شهر کرمان اما پیشنهاد داد: به این صورت هم می تواند باشد، که هر یک از اعضای شورای شهر کاندید مورد نظر خود را انتخاب کند و اگر در مرحله اول به حد نصاب نرسید دو نفری که رای بیشتری را دارند مجددا مورد رای اگیری اعضاء قرار خواهند گرفت.

وی در این رابطه نظر اعضای شورا را خواستار شد که همگی به این روند انتخاب شهردار رای دادند.
فرشاد در ادامه گفت: اگر در مرحله اول کاندیدایی بالای شش رای آورد شهردار می شود و در غیر اینصورت دو نفری که رای بیشتری را آورده اند به مرحله بعد رای گیری ورود پیدا می کنند.

علی اکبر مشرفی عضو شورای شهر در این رابطه گفت: بهتر نیست نظر اعضاء در خصوص نامزدهای شهرداری در این نشست بیان شود و هر یک از اعضاء نظرات خود را در خصوص نامزدها مطرح کنند؟

رئیس شورای شهر در پاسخ به پینهاد مشرفی گفت: قبلا جلسات برای انتخاب شهردار به صورت علنی و غیر علنی برگزار شده است و این کار در این جلسه تکرار مکررات است و از حوصله جلسه هم خارج می باشد و جلسه هم طولانی خواهد شد، همچنین ارجمند عضو شورای شهرهم با بیماری که داشتند باز در جلسه حضور پیدا کرده اند.

به گزارش گفتارنو، در نهایت با رای گیری از اعضا شورای شهر و در همان مرحه اول  محمد سام با کسب 8 رای از 11 عضو شورای شهر به عنوان شهردار کرمان انتخاب شد.

محسن پوراسماعیلی دیگر کاندید شهرداری کرمان هم 3 رای از شورای شهر کرمان را از آن خود کرد.

رئیس شورای شهر کرمان در پایان گفت: محمد سام منتخب شورای شهر کرمان به عنوان شهردارکرمان معرفی می شود.


نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: