کد خبر : ۲۴۸۸۹
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شوپنهاور فیلسوف معروف آلمانی که خیلی هم تنها ، بدبین و عصبی بوده است که عمده شهرتش هم بعد از مرگش اتفاق می افتد.


         اروین یالوم


 ترجمه : حمید طوفانی – زهرا حسینیان


انتشارات ترانه 


سال نشر : 1395

ژولیوس روان شناسی است که متوجه شده سرطان پوست وخیمی دارد و در حقیقت با مرگ مواجه شده است . در این بین تصمیم می گیرد سراغ یکی از مراجعین قدیمی اش فیلیپ برود که درمان نشده بود و ببیند الان چه کار می کند .

فیلیپ عنوان می کند آشنایی با شوپنهاور آن را نجات داده است  و دلش می خواهد جلسات روان درمانی را اداره کند ولی فیلیپ همیشه روی منطق و عبارات سرد و کتابی تاکید دارد و اهل همدلی نیست . ژولیوس اصرار می کند که اون باید شش ماه در جلسات حاضر شود و این اتفاق هم می افتد از یک طرف نحوه پیش رفتن جلسات گروه درمانی را داریم و از یک طرف زندگی نامه شوپنهاور و عقایدش را مورد بررسی قرار می دهد.

کتابی با مباحث دانش روانی و آشنایی تازه با مباحث شوپنهاور.شوپنهاور فیلسوف معروف آلمانی که خیلی هم تنها ، بدبین  و عصبی بوده است که عمده شهرتش هم بعد از مرگش اتفاق می افتد.
 

قسمت های زیبایی از کتاب

آنچه در کودکی می آموزی ، بهترین یادگیری است .

 

هرچه شخصی بیشتر عشق بورزد بیشتر به روشی عاشقانه به فرزندان خود و یا هر به هر کس دیگری پاسخ می دهد .

 

اگرچه همه موافقند که زندگی زنجیره ی لعنتی از دست دادن های یکی پس از دیگری است اما افراد معدودی آگاهند که یکی از بدترین و آزاردهنده ترین از دست دادن هت که در دهه های بعدی زندگی انتظارمان را منی کشد ، خواب راحت شب است .

 

آدم به همه چیز عادت می کند حتی به بیماری مرگ بار .

 

اگر با ادب باشی می توانی دیگران را به بازی بگیری . درست مانند موم که فقط وقتی آن را گرم می کنی می توانی با آن کار کنی.نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: