کد خبر : ۲۵۱۸۲
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تولیدی پوشاک شماره 14 و مشکلات پیش رو؛
مدیر مجموعه کارآفرینی عطا احمدی گفت: افرادی در کرمان با ورود به تولید پوشاک و پشتیبانی‌هایی که معلوم نیست از کجا دریافت می‌کنند سودهای بیش از 500 میلیون تومان را نصیب خود می‌کنند، درحالی‌که امسال تولیدی پوشاک شماره 14 با بیش از 50 نیرو تنها 3 هزار دست فرم لباس مدارس سفارش گرفت.
گفتار نو/ گروه جامعه:

مدیر مجموعه کارآفرینی عطا احمدی گفت: افرادی در کرمان با ورود به تولید پوشاک و پشتیبانی‌هایی که معلوم نیست از کجا دریافت می‌کنند سودهای بیش از 500 میلیون تومان را نصیب خود می‌کنند، درحالی‌که امسال تولیدی پوشاک شماره 14 با بیش از 50 نیرو تنها 3 هزار دست فرم لباس مدارس سفارش گرفت.

حکیمه بهرامی ظهر امروز سه‌شنبه در گفت‌وگو با گفتار نو اظهار کرد: یک خانم با پشتیبانی از سوی افرادی که می‌دانم چه کسانی هستند در دوخت لباس فرم مدارس ورود کرده است و سودهای بالایی را نصیب خود می‌کند و پیگیری ما هم از طریق اتحادیه و مسئولین فایده‌ای نداشت.

وی افزود: تولیدی پوشاک شماره 14 با بیش از 50 نیرو  از 300 هزار دست لباس مداری تنها 3 هزار دست لباس مدارس سفارش گرفته که به نسبت تعداد دانش آموزان کرمان بسیار ناچیز است زیرا این کارگاه روزی 100 دست لباس دوخته و این تنها کار یک ماه تولیدی می باشد.

وی ادامه داد: کارگران  تولیدی پوشاک شماره 14 از 25 تا 35  نفر متغیر هستند البته بسیاری سفارش‌ها را در خانه خود به‌عنوان کارگاه‌های کوچک تولید می‌کنند و برای ما می‌آوردند که در جمع این خیاط‌خانه 40 تا 50 نفر نیرو دارد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه دوخت کاپشن و شلوار مهندسی 18 هزار تومان است و فرم مدرسه با سایر هزینه‌ها که بر دوش تولیدی است 35 هزار تومان از آب درمی‌آید، هزینه دوخت  هر فرم  لباس 28 هزار تومان است که هفت هزار تومان سود می‌شود با احتساب هزار تومان پول فروشنده و هزار تومان هزینه حمل لباس‌ها میزان5 هزار تومان برای ما باقی می‌ماند.

بهرامی در این گفت‌وگو عنوان کرد: تولید پوشاک شماره 14 همه‌جوره نیروهای کار خود را پشتیبانی می‌کند، به‌عنوان‌مثال اکنون برای یکی از نیروها که فقیر بود علاوه بر تأمین بخش از مایحتاج زندگی‌اش خانه‌ای در نزدیکی برایش اجاره کرده‌ایم که خیلی بیشتر از دستمزد اوست.

وی اظهار کرد: الآن یکسری لباس که از دوره‌های قبل مانده و لوازم‌التحریری را که خریداری کرده‌ایم به‌عنوان هدیه در بین مدارس روستا در شهرستان‌های استان توزیع می‌کنیم.

 مدیر مجموعه کارآفرینی عطا احمدی بیان کرد: قرار بر این است از هفته آینده شرکت میدکو پارچه مخصوص لباس‌های این مجموعه را تحویل ما دهد تا کار دوخت را آغاز کنیم.

بهرامی تأکید کرد: من هم‌اکنون می‌توانم این تولیدی را تا 400 نیروی کار افزایش دهم اما مسئله این است که کار به ما نمی‌دهند. اکنون با تعدادی سرمایه‌گذار هم‌صحبت کرده‌ایم تا با سرمایه‌گذاری آنان بتوانیم تجهیزات را به‌روز و کارگاه را رونق دهیم.

نویسنده:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
0
0
تعجب از این حرفهای غیر کارشناسی در حضور استاندار مگه میشه به زور مردم را وادار کرد که به شما کار واگذار کنند شما خودتان با تدبیر و مدیریت و با رقابت در بازار کار بکنید نه بارانت
نام:
ایمیل:
* نظر: