کد خبر : ۲۵۲۲۹
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل راه و شهرسازی استان كرمان از آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه عمرانی و بهسازی شهری توسط این اداره کل در بافت فرسوده شهرهای كرمان، سيرجان و رفسنجان خبر داد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان كرمان از آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه عمرانی و بهسازی شهری توسط این اداره کل در بافت فرسوده شهرهای كرمان، سيرجان و رفسنجان خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی این اداره کل، محمدمهدي بلوردي اظهار کرد: 209 هزار نفر از مردم شهر کرمان در بافت ناکارآمد ساکن هستند و 25 سکونتگاه غیررسمی در شهرهای سیرجان، کرمان و رفسنجان وجود دارد که 129 هزار نفر جمعیت در این سکونتگاه‌ها زندگی می‌کنند.

وی به بهسازی وضعیت حاشیه‌نشینان اين مناطق اشاره كرد و افزود: عملیات اصلاح روشنايي معابر محله فيروزآباد كرمان با هزینه 2 میلیارد و 200 میلیون ریال و نیز عملیات زيرسازي و آسفالت محله رحمت آباد رفسنجان با هزینه 5 میلیارد و 153 میلیون ریال توسط پیمانکاران آغاز شده است.

بلوردی تصریح کرد: پروژه اول در مدت ۲ ماه و پروژه دوم در مدت 5 ماه به انجام خواهد رسید. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: همچنین عملیات دفع آب هاي سطحي محله آباده سيرجان با هزینه 6 میلیارد و 56 میلیون ریال و نیز عملیات احداث خانه محله رحمت آباد رفسنجان و خانه محله آباده سيرجان جمعا با هزینه ای بیش از 22 میلیارد ریال توسط پیمانکاران آغاز شده و ظرف مدت يكسال به اتمام خواهند رسید.  

وی اظهار کرد: مساحت کلی شهر کرمان ۱۳ هزار و ۱۶ هکتار با جمعیت کلی ۵۳۴ هزار و ۴۴۱ نفر است که ۸۱۷ و نیم هکتار از این مساحت با جمعیت ۳۳ هزار و ۴۴۴ نفر به سکونتگاه‌های غیررسمی اختصاص دارد.

بلوردی افزود: مساحت کلی شهر سیرجان ۴ هزار و 505 هکتار با جمعیت کلی ۱۸۵هزار و ۶۲۳ نفر است که ۵۸۶ هکتار از این مساحت با جمعیت ۲۳ هزار و ۲۳۱ نفر به مناطق حاشیه‌نشین اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: مساحت کلی رفسنجان نیز ۷۷۵۱ هکتار با جمعیت کلی ۱۵۱ هزار و ۴۲۰ نفر است و ۴۱۸.۴۲ هکتار از این مساحت با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار و ۴۰۴ نفر در مناطق حاشیه‌نشین قرار دارد.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: