کد خبر : ۲۵۲۴۶
تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور با انتشار اطلاعیه‌ای درباره روند انتصابات در این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد.
مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور با انتشار اطلاعیه‌ای درباره روند انتصابات در این وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد. 

این اطلاعیه در واکنش به عبدالله رمضان‌زاده سخنگوي دولت اصلاحات منتشر شد که در توییتی نوشته بود: «جابه‌جایی‌ها و انتصابات در وزارت کشور یک مضحکه تمام‌عیار است؛ قائم‌مقام، استاندار تهران و استاندار تهران، قائم‌مقام می‌شود».

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور در این اطلاعیه، اظهارات عبدالله رمضان‌زاده غیرمنصفانه و غیرخداپسندانه ذکر شده و آمده است: 

«١- همچنان که بارها گفته شده، سوابق مؤثر و مفید مدیریتی، تعهد و تدین و در‌عین‌حال وفاداری کامل به برنامه‌ها و سیاست‌های رئیس محترم جمهور و دولت خدمتگزار و نهایتا برخورداری از مشی اعتدالی و قدرت تعامل با ظرفیت‌های موجود در مناطق، چارچوب اصلی انتخاب‌ها و انتصاب‌ها در وزارت کشور است. 

٢- در مورد انتصاب استانداران، پیشنهاد گزینه‌های مناسب برعهده وزارت کشور است، اما انتخاب نهايی با رأی هيئت وزیران انجام می‌شود و تعابیر توهین‌آمیز مورد استفاده از سوی این فعال سیاسی، در حقیقت هيئت وزیران را نشانه گرفته و مطلقا مردود است. 

٣- انتخاب جناب آقای مهندس مقیمی از مدیران متخصص و متدین کشور با سوابق مؤثر مدیریتی از جمله خدمت به‌عنوان استاندار در سه استان مهم کشور و تصدی مسئولیت دو حوزه مهم عمرانی و سیاسی وزارت کشور، به‌عنوان استاندار تهران با حجم متراکمی از مسائل راهبردی، از افتخارات وزارت کشور در این دوره است. چه اشکال و ایرادی به این انتخاب می‌توان وارد کرد؟ چرا این انتخاب مضحکه تمام‌عیار است؟

 ٤- به‌علاوه چه اشکالی به انتخاب جناب آقای مهندس هاشمی، به‌عنوان قائم‌مقام وزیر کشور، پس از پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، دو دوره ریاست یکی از مهم‌ترین کمیسیون‌های مجلس، هشت سال خدمت به‌عنوان معاون وزیر و در نهایت، چهار سال استانداری تهران، وارد است؟ قطعا حضور ایشان با این حجم از سوابق مؤثر در وزارت کشور که رویکرد اصلی خود را توسعه متوازن مناطق مختلف کشور قرار داده است، از بهترین انتخاب‌ها در شرایط موجود بوده است».
منبع: شرق
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: