کد خبر : ۲۵۳۱۳
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر جهاد کشاورزی زرند خبر داد:
مدیر جهاد کشاورزی زرند گفت: بر اثر عوامل اقلیمی، خشکسالی در مجموع به 2 هزار تن محصول پسته این شهرستان خسارت وارد شده است.
مدیر جهاد کشاورزی زرند گفت: بر اثر عوامل اقلیمی، خشکسالی در مجموع به 2 هزار تن محصول پسته این شهرستان خسارت وارد شده است.

علی زارعی در حاشیه بازدید از مراحل برداشت پسته و پایانه‌های فرآوری این محصول در زرند اظهار داشت: بر اثر عوامل اقلیمی، خشکسالی و طغیان شیره خشک در تیرماه  موجب از بین رفتن جنین پسته و پوکی شده و در مجموع به 2 هزار تن محصول پسته این شهرستان  خسارت وارد شده است. 

مدیر جهاد کشاورزی زرند افزود: پیش‌بینی می‌شود در مدت برداشت این محصول 18 هزار تن انواع پسته فندقی، کله‌قوچی، بادامی، ممتاز و احمد آقایی در شهرستان زرند با استفاده از  100 ترمینال تمام مکانیزه، 400 ترمینال نیمه‌مکانیزه و 4 هزار و 500 ترمینال خانگی برداشت و فرآوری شود. 

وی با بیان اینکه پسته این شهرستان از نظر کیفیت رنگ و طعم رتبه اول را در استان دارد، افزود: از 40 هزار هکتار باغ پسته شهرستان، 35 هزار هکتار بارور و مابقی غیربارور هستند. 

مدیر جهاد کشاورزی زرند زمان برداشت پسته در شهرستان زرند را 40 روز اعلام کرد و گفت: در طول برداشت برای 350 هزار نفر روز ایجاداشتغال می‌شود.
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: