کد خبر : ۲۵۳۲۹
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده سیرجان به نقل از ظریف:
شهباز حسن پور به نقل از وزیر امور خارجه در جلسه غیرعلنی امروز - چهارشنبه - مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که آمریکایی ها بخواهند علیه برجام بدعهدی کنند اقدام ایران در مقابل آنان کوبنده تر خواهد بود.
شهباز حسن پور نماینده سیرجان با تشریح جلسه غیر علنی مجلس با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه اظهارکرد: رییس دستگاه دیپلماسی در این جلسه توضیحاتی در مورد آخرین تحولات منطقه، روایط ایران با دیگر کشورها و موضوع کردستان عراق به نمایندگان ارائه کرد.

وی افزود: ظریف در این جلسه بیان کرد ایران همواره و درتمامی دوره ها حامی مردم کرد بوده و از آنان حمایت کرده است.

نماینده مردم سیرجان در مجلس ادامه داد: در این جلسه همچنین نمایندگان سوالاتی درباره نحوه برخورد و تعامل بیشتر ایران با کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه مطرح کردند.

حسن پور یادآور شد: در این جلسه ظریف بیان کرد اروپایی ها به هیچ عنوان در راستای برجام همگام با آمریکا نیستند و نظرات آمریکایی ها مبنی بر لغو برجام را قبول ندارند.

وی گفت: وزیر امور خارجه در این جلسه تاکید کرد که بعد از سخنرانی ترامپ در سازمان ملل اکثر صاحب نظران دنیا سخنان رییس جمهوری را غیرمنطقی دانستند ولی همگان از سخنان رییس جمهوری ایران حمایت کردند.

نماینده سیرجان در مجلس ادامه داد: ظریف همچنین گفت در نشست با 1+5 در نیویورک برگزار شد همه اعضا بر حمایت همه جانبه از برجام تاکید کردند و برجام را توافق جهانی دانستند که باید محترم شمرده شود.

حسن پور خاطرنشان کرد: ظریف در جلسه غیرعلنی مجلس تاکید کرد اگر آمریکایی ها بخواهند اقدامی علیه برجام انجام دهند جمهوری اسلامی ایران پاسخی کوبنده تر به آنان خواهد داد.
وی همچنین گفت در این جلسه بیان شد ارتش آمریکا منفورترین ارتش دنیا است و سپاه پاسداران مورد تایید کشورهای منطقه است.

نماینده مردم سیرجان در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین تاکید شد حرف های ترامپ حرف های انتخاباتی و احساسی است و از منطق برخوردار نیست.

حسن پور یادآور شد محمد جواد ظریف در این جلسه تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات خود پایبنده بوده و تمامی کشورهای منطقه و اروپایی ها به این موضوع اذعان دارند.
وی گفت: در این جلسه مجلس موضع شفاف خود را در حمایت از سپاه پاسداران اعلام کرد.
منبع: ایرنا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: