کد خبر : ۲۵۳۳۲
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
"معرفی" در پاسخ به گلایه مردم از فعالیت درب و پنجره سازان در شهر در گفت وگو با گفتارنو:
رئیس اتحادیه درب و پنجره سازان کرمان در پاسخ به گلایه مردم از کار درب و پنجره سازان در سطح شهر گفت: کاملاً حق با مردم است اما قانون نظام صنفی هم به ما اختیاراتی داده است.
گفتار نو/ گروه جامعه:

رئیس اتحادیه درب و پنجره سازان کرمان در پاسخ به گلایه مردم از کار درب و پنجره سازان در سطح شهر در خصوص ایجاد آلودگی صوتی و اشغال فضایی از پیاده‌رو و خیابان و خارج از کارگاه،  گفت: کاملاً حق با مردم است اما قانون نظام صنفی هم به ما اختیاراتی داده است.

محمدرضا معرفی امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با گفتار نو بابیان اینکه پرونده‌ای را از سال 81 برای ادامه فعالیت صنوف درب و پنجره ساز به خارج از شهر کرمان دنبال می‌کنیم، اظهار کرد: تاکنون برای این پرونده به همه مسئولان نامه نوشتم اما هنوز به‌جایی نرسیدیم.

وی خاطرنشان کرد: چندین مرتبه هم برای پرونده در تهران حضور یافتیم و با شرکت شهرک‌های صنعتی هم جلسه داشتیم.

وی ادامه داد: گفته‌شده " صنوف درب و پنجره ساز بایستی زمین را خارج از شهر کرمان در محلی که مشخص‌شده است بخرند" حال شما بگویید یک در و پنجره ساز 200 میلیون پول از کجا آورده است که بخواهد زمینی در خارج از شهر بخرد و فعالیت خود را ادامه دهد و اینکه بایستی بعد از خرید زمین ساختمان آن را بسازند. 

معرفی بیان کرد: الآن درب و پنجره ساز آهنی خرج روزمره خود را هم درنمی‌آورد  و با این موضوع زیر اقساط و بدهی‌ها خواهد ماند.

وی همچنین گفت: در  رابطه با آلودگی صوتی و ... به‌غیراز اتحادیه درب و پنجره سازان چند صنف دیگر ازجمله نقاشان ماشین، تراشکار و صافکار و مکانیک آلودگی دارند که یک نماینده را از بین خود انتخاب کردیم تا پیگیر امور باشد در این رابطه باشد.

وی عنوان کرد: اگر زمین رایگان به ما بدهند ما ساختمان را خواهیم ساخت و کار خود را به بیرون از شهر خواهیم برد و در شهرک خضرا قرار بود زمین به ما بدهند و نقشه آن‌هم اکنون موجود است  و ما ساختمان را شروع کنیم که گفته‌اند باید زمین را بخرید و این در توان ما نیست. 

رئیس اتحادیه درب و پنجره سازان کرمان یادآور شد: در شهرستان کرمان حدود 300 درب و پنجره ساز عضو اتحادیه ما هستند و این اتحادیه درمجموع 500 عضو دارد. 

وی تأکید کرد: اصولاً فعالیت درب و پنجره سازان خارج از شهر به‌صرفه نیست و باید حتماً دفتری در شهر برای قبول سفارش‌ها داشته باشیم و این اتفاق خود هزار بدبختی را برای ما به دنبال دارد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه کدام متریال درب و پنجره با هوای کرمان سازگاری دارد، گفت: درب و پنجره با متریال UPVC  در کرمان زیاد شده است البته در هوای کرمان این نوع درب و پنجره جواب نمی‌دهد. و اصولاً متریال ها هرکدام معایبی را به همراه دارند.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: