کد خبر : ۲۵۳۳۵
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تکرار دعوای برگزاری نمایشگاه مبلمان این بار با گل و گیاه:
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق گفت: متأسفانه به خاطر عدم همکاری اتحادیه گل و گیاه کرمان نتوانستیم آن‌طور که باید یک نمایشگاه خوب و در شان مردم کرمان را برگزار کنیم.
گفتار نو/ گروه جامعه:

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق گفت: متأسفانه به خاطر عدم همکاری اتحادیه گل و گیاه کرمان و مخالفت آنان با برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در کرمان با حضور تولیدکنندگان کشور نتوانستیم آن‌طور که باید یک نمایشگاه خوب و در شان مردم کرمان را برگزار کنیم.

امید فدایی امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با گفتار نو بابیان اینکه  عنوان اصلی نمایشگاه گل و گیاه در تقویم برگزاری نمایشگاه‌ها در سال 96 "نمایشگاه تخصصی خدمات شهری، پارک‌ها، فضای سبز و حمل‌ونقل عمومی" است که بر این شد تا تولیدکنندگان گل و گیاه در این نمایشگاه حضور پررنگی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه گل و گیاه کرمان با مقاومت خود اجازه ندادند تولیدکنندگان گل و گیاه  استان‌های دیگر در این نمایشگاه حضور یابند و متأسفانه این اتحادیه توقع دارد مردم کرمان تنها از آنان خرید کنند و یکی از علت‌هایی که باعث شد تا از امکان حضور استان‌های دیگر برای پربار بودن نمایشگاه جلوگیری کنند همین مسئله بود .

وی با تشریح نقاط مثبت نمایشگاه بزرگ تخصصی در شهرها عنوان کرد: شاید اعتراض آنان قانونی نباشد، اما به دنبال این بودیم تا یک نمایشگاه بزرگ و عالی گل و گیاه را در کرمان برپا کنیم تا برای مردم کرمان فضایی مفرح، شاد به وجود آید ولی در پاسخ به مخالفت اتحادیه گل و گیاه کرمان، سازمان صنعت و معدن و اتاق اصناف از ما حمایت نکرد و ما در این راه نیازمند حامی بودیم.

بسیاری از تولید کنندگان گل و گیاه کرمان غیر کرمانی اند

فدایی تأکید کرد: مگر فروش گل و گیاه در نمایشگاه چه میزان به فروشندگان کرمانی لطمه می‌زند که آن‌ها به دنبال جلوگیری از برپایی چنین نمایشگاه‌های کشوری هستند، جالب است بدانید که بسیاری از تولیدکنندگان گل و گیاه در کرمان کرمانی هم نیستند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق اذعان کرد:  برخی به دنبال این هستند تا فضا را ببندند و یک انحصار ایجاد کنند و من متأثر شدم که چرا چنین طرز فکری وجود دارد.

وی همچنین اشاره کرد: گرچه موضوع فروش در نمایشگاه‌های تخصصی نباید وجود داشته باشد اما به‌هرحال این فکر در بین مردم وجود دارد که باید خرید کنند و ما نمی‌توانیم جلوی این موضوع را بگیریم، البته این نمایشگاه جنوب شرق تا شهر فاصله معناداری دارد و این‌طور نیست که همه مردم حضور پیدا کنند و حضور آنان منجر به خرید شود. 

او خاطرنشان کرد: باید این طرز فکر به وجود آید تا همه تولیدکنندگان گل و گیاه کشور در کنار هم قرار گیرند و علاوه بر مزایای آن در کرمان رونق اقتصادی را هم در پی دارد و طبیعتاً افرادی از استان‌ها دیگر در کرمان حضور می‌یابند و هتل‌ها و بازارهای شهر رونق می‌گیرد.

فدایی با اشاره به اینکه نمایشگاه‌ها به‌صورت تخصصی در نمایشگاه بین‌المللی جنوب شرق برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: شاید در طول سال تنها دو عنوان نمایشگاه ازجمله نمایشگاه مبلمان و نمایشگاه گل و گیاه بایستی با اتحادیه‌ها همکاری کنیم که چنین مشکلی وجود دارد.

وی افزود: اعتراض اتحادیه مبلمان هم از مواردی بود که با کمک این اتحادیه حل گردید.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق گفت: استان‌های دیگر برای حضور در کرمان علاوه بر هزینه‌هایی همچون حمل بار و .. بایستی هزینه اجاره غرفه را هم پرداخت کنند،  ولی برای کرمانی‌ها این حضور در نمایشگاه به‌صورت کاملاً رایگان است اما باز مخالفت می‌کنند و می‌گویند ما متضرر می‌شویم.

نمایشگاه تخصص حق مردم است

وی در پایان با تأکید دوباره بر هدف برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و نقاط مثبت آن برای مردم کرمان، اظهار کرد: درنهایت مردم از این مشکلات در برگزاری نمایشگاه‌ها و نبود نمایشگاه‌هایی با ابعاد گسترده و تخصصی لطمه می‌بینند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
0
0
اتحادیه ها مخصوصا مبلمان تنها به دنبال انحصار و سود هستن و متاسفانه سر کرمانی ها کلاه میره
سمانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
0
0
کرمانی ها شدن مصرف کننده و اصلا تولید کننده نداریم
حالا نمیدونم چرا از کسانی که مبل و گل و گیاه وارد می کنند" از تهران و شهرهای شمال" جلوگیری می کنند که در کرمان غرفه نداشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: