کد خبر : ۲۵۳۳۹
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اتحادیه گل و گیاه کرمان در گفت وگو با گفتارنو از مخالفت خود با برگزاری نمایشگاه گفت
مدیر اجرایی اتحادیه گل و گیاه کرمان بابیان اینکه از این برگزاری نمایشگاه گل و گیاه دو بار در سال و در این بازه زمانی کاسب‌کاران متضرر می‌شوند، گفت: سخن و تصمیم اتحادیه حرف و نظر اعضاء است.
گفتار نو/ گروه جامعه:

مدیر اجرایی اتحادیه گل و گیاه کرمان در پاسخ به اظهارات مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی در خصوص مخالفت این اتحادیه با برگزاری نمایشگاه تخصصی گل و گیاه در کرمان بابیان اینکه از این برگزاری نمایشگاه گل و گیاه دو بار در سال و در این بازه زمانی کاسب‌کاران متضرر می‌شوند، گفت: سخن و تصمیم اتحادیه حرف و نظر اعضاء است.  

محمد محمودی امروز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با گفتار نو اظهار کرد: سه ماه پیش هم نمایشگاهی با همین عنوان در کرمان برگزار شد  و اتحادیه گل و گیاه نامه‌ای به همین منظور دریافت کرد و در نشست هیئت‌مدیره با برگزاری آن نمایشگاه موافقت گردید

وی عنوان کرد: در کمیته برگزاری نمایشگاه هم که نمایندگان مربوط حضور داشتند ممنوع بودن فروش هرگونه گل در نمایشگاه مصوب شد اما فروش گل در آن نمایشگاه انجام شد.

وی افزود: بعد از گذشت این مدت باز به دنبال برگزار نمایشگاه گل و گیاه در کرمان هستند که هیئت‌مدیره بنا به دلایلی با این تصمیم مخالفت کرد.

محمودی با تشریح دلایل مخالفت اتحادیه گل و گیاه کرمان با برگزاری دوباره نمایشگاه تخصصی گل و گیاه در کرمان خاطرنشان کرد: این نمایشگاه که در نمایشگاه بین‌المللی جنوب شرق برگزارشده است اسم دیگری دارد و حتی اسم گل و گیاه هم که در تبلیغات مشاهده می‌شود خلاف قانون است.

وی بیان کرد: شرکت کردن در نمایشگاه برای تولیدکنندگان گل و گیاه یا گل‌فروشان نیازمند پول است که کاسب‌کاران این حوزه وضع مالی خوبی ندارند که بخواهند در نمایشگاه شرکت کنند و برخی کاسب‌کاران حتی یک خودرو هم برای رفت‌وآمد ندارند.

وی ادامه داد: یکی از دلایل مخالفت اتحادیه این است که متأسفانه افرادی تحت عنوان تولیدکننده یا فروشنده گل و گیاه از استان‌های دیگر در کرمان حضور می‌یابند و گل‌آلوده در بازار پخش می‌کنند و مردم کرمان هم خریداری می‌کنند و زمانی که نمایشگاه به پایان می‌رسد و مدتی هم می‌گذرد مردم کرمان شاکی می‌شوند و اعتراض‌های خود را به اتحادیه می‌آورند.

مدیر اجرایی اتحادیه گل و گیاه کرمان گفت:آن‌ها (تولیدکنندگان و فروشندگان گل و گیاه استان‌های دیگر) که به شهر خودشان بازگشتند و در اینجا اتحادیه باید پاسخگوی شکایت مردم باشد.

او توضیح داد: به‌عنوان‌مثال گل‌هایی وجود دارد که با آب‌وهوای خود آن استان‌ها و شهرها سازگاری دارند و در کرمان و در خانه‌های کرمانی‌ها با شرایط آب و هوایی و شیوه نگهداری دچار مشکل می‌شوند و مردم گلایه خود را از این بابت نزد اتحادیه می‌آورند.

وی همچنین در پاسخ به سؤال گفتار نو مبنی بر اینکه حضور کرمانی‌ها در نمایشگاه رایگان است و این‌یک نقطه مثبت برگزاری چنین رویدادی هست، افزود: رایگان شدن حضور کرمانی‌ها در نمایشگاه در پاسخ به مخالفت ما بود وگرنه شرکت کرمانی‌ها در نمایشگاه هزینه داشت. 

وی ادامه داد: موضوع دیگر فصل برگزار نمایشگاه است، نمایشگاه قبل در فصل خوبی برگزار شد و مردم استقبال زیادی کردند و قرار بر این بود تا در سال یک نمایشگاه برگزار شود، اما این کار صورت گرفت.

وی عنوان کرد: مدیر نمایشگاه به‌نوعی ما را دور زد تا با استفاده از نام گل و گیاه مردم را به بازدید از نمایشگاه هدایت کند.

مدیر اجرایی اتحادیه گل و گیاه کرمان اضافه کرد: نمایشگاه‌های کوچک گل‌فروشی در سطح شهر از سازمان‌های مربوط ازجمله صنعت و معدن مجوز دریافت می‌کنند.

محمودی همچنین گفت: گل قابل نرخ‌گذاری نیست اما با شکایت مردم، اتحادیه با استفاده از کارشناسان بررسی می‌کند و پاسخ شکایت داده می‌شود.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: