کد خبر : ۲۵۳۵۱
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون رييس جمهوري و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي صنايع دستي و گردشگري در نامه‌اي به استاندار کرمان مراتب ثبت اثر فرهنگي‌تاريخي «خانه امام‌علي‌نژاد» را به او ابلاغ کرد.
معاون رييس جمهوري و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي صنايع دستي و گردشگري در نامه‌اي به استاندار کرمان مراتب ثبت اثر فرهنگي‌تاريخي «خانه امام‌علي‌نژاد» را به او ابلاغ کرد.

به نقل از سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري، علي‌اصغر مونسان در نامه‌اي به عليرضا رزم‌حسيني استاندار کرمان مراتب ثبت اثر فرهنگي‌تاريخي «خانه امام‌علي‌نژاد» را در فهرست آثار ملي ابلاغ کرد.

در نامه رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي آمده است:

«در اجراي بند (ج) ماده واحده قانون تشکيل سازمان ميراث‌فرهنگي کشور مصوب 1364 مجلس شوراي اسلامي و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان ميراث‌فرهنگي کشور مصوب 1367 مجلس شوراي اسلامي مبني بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غيرمنقول فرهنگي‌تاريخي کشور در فهرست آثار ملي و فهرست‌هاي ذي‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگي‌تاريخي ”خانه امام‌علي‌نژاد" واقع در استان کرمان، شهر کرمان، خيابان امام خميني(ره)، کوچه 19، کوچه شهيد مشکبار (شرقي 3)، انتهاي کوچه، جنب مسجد وکيل که پس از طي تشريفات قانوني لازم به‌شماره 31784 مورخ 1396/5/22 در فهرست آثار ملي ايران به‌ثبت رسيده، ابلاغ مي‌گردد.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت اين سازمان است و هر گونه دخل و تصرف يا اقدام عملياتي که منجر به تخريب يا تغيير هويت آن شود برابر مواد 558 لغايت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات‌هاي اسلامي، تعزيرات و مجازات‌هاي بازدارنده، جرم محسوب مي‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌هاي قانوني خواهد شد و مرمت وبازسازي اثر صرفا با تأييد و نظارت اين سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرماييد مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذي‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتيجه اين سازمان را مطلع فرماييد.»

خبرگزاری آریا
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: