کد خبر : ۲۵۳۹۷
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آخرین دفعه‌ای که به یک سالن ورزشی رفتید، یادتان هست؟ اگر بهانه‌تان گرانی هزینه استفاده از سالن ورزشی است، وزیر ورزش و جوانان برای یک روز هم که شده، بهانه‌تان را سوزانده است.
آخرین دفعه‌ای که به یک سالن ورزشی رفتید، یادتان هست؟ اگر بهانه‌تان گرانی هزینه استفاده از سالن ورزشی است، وزیر ورزش و جوانان برای یک روز هم که شده، بهانه‌تان را سوزانده است. 

چرا که با دستور وزير ورزش و جوانان به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، استفاده از اماکن ورزشي متعلق به وزارت ورزش در روز پنجشنبه ٢٧ مهر برای عموم رایگان اعلام شده است.

شاید شما هم مثل من و تمامی کسانی که همچون عقربه‌های ساعت پشت دستشان زمان را دنبال می‌کنند تا از انجام کارهای روزمره و تلاش‌های لازم برای کسب درآمد مکفی باز نمانند، آخرین دفعه‌ای که مشغول فعالیت ورزشی بوده‌اید را به یاد ندارید. این کاملا طبیعی است؛ چراکه بعضی نیازها، تنها وقتی خود را نشان می‌دهند که ما را دچار مشکل کنند و یکی از این‌ها که معمولا مورد غفلت قرار می‌گیرد، نیاز به ورزش و تحرک است‌.

زندگی‌های ماشینی، کارهای پشت میزنشینی و همین‌طور غذاهای فست‌فودی و آماده که جز لذت مخاطب از طعمشان، هیچ سودی نصیب‌اش نمی‌شود، باعث شده که نیاز به تحرک و انجام فعالیت‌های بدنی بیش از هر زمان دیگری ضروری است، اما آنچه که مشاهده می‌کنیم، دقیقا خلاف این حقیقت است. اما بد نیست بدانیم که این بی‌توجهی، خود موجی از بیماری‌ها و مشکلات بدنی را برای ما به همراه دارد. جدا از آن، اذهان پر استرس و مشوش جامعه از مسائل اقتصادی، خانوادگی و ... شاید با همین عمل به ظاهر ساده ولی موثر، تلطیف شود.

به‌هر حال در بحث ورزش، پای جوانان بیشتر به میدان می‌آید و شور و شوق و هیجان آن‌ها، باید به نحوی تخلیه شود. مسلم است که هر چه تعداد اماکن ورزشی، امکانات و خدمات آن‌ها و همینطور تعرفه‌ی ورودی این مراکز بهینه تر و بهتر باشد، استقبال همگان بیشتر خواهد شد. با اینکه دولت نقش به‌سزایی در این امر می‌تواند داشته باشد، اما سرمایه‌ی بخش خصوصی و نگاه خیرین استان در این زمینه گره‌گشا خواهد بود. مثلا در سطح استان پیست اسکی سیرچ، با حال و هوای سرد، اما پر هیجان خود، محل مناسبی برای ورزش و تحرک در شروع‌ ماه‌های سردتر سال به نظر می‌رسد.

اکنون با این دستور وزیر ورزش و جوان، بد نیست که حتی اگر مدت‌ها از وقت‌گذاشتن برای سلامت جسم‌مان می‌گذرد، آخر هفته‌ی خود را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در مراکز ورزشی و جدا شدن از خستگی‌های هفته‌ی کاری خود بگذرانیم تا با انرژی مضاعف، به پیشواز یک هفته‌ی پرنشاط‌تر برویم.

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پر بحث