کد خبر : ۲۵۵۶۵
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رودری خبر داد:
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان از تهيه سند توسعه شهرستان هاي استان در آينده بسيار نزديك خبر داد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان از تهيه سند توسعه شهرستان هاي استان در آينده بسيار نزديك خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، جعفر رودري در جلسه اي كه با حضور نماينده قرارگاه خاتم الانبيا به عنوان معين اقتصادي منطقه رودبار جنوب، حجه الاسلام گروهي امام جمعه شهر ستان، فرماندار و جمعی از مسئولان مربوط برگزار شد اظهار کرد: با توجه به اينكه از طرف رياست محترم جمهوري، استان كرمان به عنوان الگوي اقتصاد مقاومتي در سطح كشور معرفي و به تمامي استانها ابلاغ گرديده و از طرفي در سطح ملي نيز انتظاراتي شكل گرفته لذا به منظور استفاده از تمامي ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود در هر شهرستان، اعم از دولت، بخش خصوصي و معين اقتصادي و هم افزايي بيشتر تهيه سند توسعه شهرستان ها در دستور كار قرار گرفته است.

دبير ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان  افزود: خوشبختانه اقدامات بسيار خوب و شاخصي توسط معين هاي اقتصادي در سطح شهرستان ها انجام شده كه از آن جمله مي توان به بحث استفاده از ظرفيت هاي كشاورزي و اجراي آبياري زيرسطحي در شهرستان رودبار اشاره نمود. اما آنچه كه به عنوان سند توسعه در دستور كار قرار گرفته نظام مند كردن كليه فعاليت ها اعم از اقتصادي، فرهنگي، ورزشي، اجتماعي و حمايتي است.

دكتر رودري در ادامه افزود: معين اقتصادي هر منطقه هم مي تواند خودش سرمايه گذاري انجام دهد و هم اينكه به جهت تكميل زنجيره توسعه شهرستان ساير اقدامات توسط بخش خصوصي را راهبري و پشتيباني نمايد و دولت نيز به عنوان متولي توسعه همگام با معين اقتصادي زيرساخت هاي مورد نياز را فراهم مي نمايد.

رودبار گنجی ست که به رنج تبدیل شده است

قبل از سخنان رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، امام جمعه شهرستان ضمن تقدير و تشكر از رياست سازمان و نماينده معين اقتصادي، شهرستان رودبار را گنجي دانست كه متاسفانه به دليل نبود الگوي صحيح توسعه تبديل به رنج شده و مردم عزيز اين شهرستان در فقر اقتصادي بسر مي برد.

حجه الاسلام گروهي افزود: پس از ورود قرارگاه خاتم الانبيا به شهرستان رودبار به عنوان معين اقتصادي روزنه اميد در دل مردم زنده شده و همه مردم اميدوارند در بازه زماني كوتاه و با كمك مسئولين استان موانع موجود برداشته شده و مسير توسعه در شهرستان فراهم گردد.

منطقه "چاه حسن" یکی از محرومترین نقاط کشور است

ناوكي فرماندار شهرستان نيزاز اقدامات معين منطقه تقدير و تشكر نموده و اجراي طرح آبياري زير سطحي با استفاده از آخرين تكنولوژي و تجهيز چاههاي كشاورزي در منطقه چاه حسن يكي از محروم ترين نقاط كشور را از اقدامات بسيار خوب قرارگاه خاتم الانبيا در منطقه دانست و خواهان ادامه فعاليت ها و حل مشكلات پيشتر توسط مسئولين استان شد.

پرستاري نماينده قرارگاه خاتم الانبيا نيز با اشاره به فعاليت ها و ايده هاي بسيار خوب استاندار محترم، مردم رودبار جنوب را مردمي خونگرم، مهمانواز و پرتلاش دانست كه متاسفانه به دليل نداشتن الگوي مناسب توسعه تاكنون نتوانسته اند از ظرفيت هاي خدادادي منطقه استفاده نمايند.

وي ضمن گلايه از بروكراسي اداري حاكم بر نظام اداري خواهان ارائه شيوه نامه و الگوي مناسب در قالب سند توسعه شهرستان شد كه در اين خصوص دكتر رودري از تنظيم سند توسعه شهرستان در آينده بسيار نزديك خبر داد.
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پر بحث