کد خبر : ۲۵۷۴۵
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرکل فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با گفتار نو مطرح کرد:
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: اگر کارمند یا فردی در اداره یا مکان دولتی از فیلترشکن برای ورود به فضای مجازی و برای هر نوع مصرفی استفاده کند تخلف محسوب می‌شود و طبق قانون با او برخورد خواهد شد.
گفتار نو / گروه اقتصاد:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان گفت: در جلسه شورای عالی فضای مجازی که چند روز گذشته به ریاست رئیس‌جمهور  برگزار شد طرحی با عنوان نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی به تصویب رسید.

مسعود الهامی امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با گفتار نو اظهار کرد: بر اساس این طرح حوادثی که در حوزه عمومی یعنی مردم به وقوع می‌پیوندد، توسط نیروی انتظامی رسیدگی می‌شود و حوادثی که در سازمان‌ها وادارات رخ می‌دهد از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی بابیان اینکه این طرح درگذشته هم به همین صورت انجام می‌شده است، خاطرنشان کرد: طبق این مصوبه مسئولیت جمع‌آوری اسناد دیجیتال در جرائم عمومی فضای مجازی به عهده نیروی انتظامی است و مسئولیت جمع‌آوری  اسناد تخلفات اداری در سازمان‌ها به عهده سازمان حراست کل خواهد بود.

الهامی اظهار کرد: به‌عنوان‌مثال اگر کارمند یا فردی در اداره از فیلترشکن برای ورود به فضای مجازی و برای هر نوع مصرفی استفاده کند تخلف محسوب می‌شود و طبق قانون با آن برخورد خواهد شد.

وی با تأکید دوباره بر ممنوع بودن استفاده از فیلترشکن در ادارات، افزود: حال ممکن است از فیلترشکن برای ورود به فضای مجازی برای تشویش اذهان عمومی، توهین به مقدسات و یا توییت استفاده کند که درهرصورت استفاده از فیلترشکن جرم است.

پوشش زنده برنامه‌های دولتی از طریق شبکه‌های اجتماعی خطاست

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا پوشش مراسم‌های دولتی به‌صورت زنده در برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ازجمله اینستاگرام جرم است؟ بیان کرد: درواقع این‌گونه موارد خطاست.حتی توییتر هم که بسیاری از مسئولین استفاده می‌کنند برای استفاده جرم محسوب می‌شود.

باید برای استفاده از سایت‌ها و برنامه‌های فیلتر شده مجوز دریافت کرد 

الهامی ادامه داد: مسئولین برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر که فیلتر شده‌اند مجوزی را از مرکز ملی فضای مجازی دریافت می‌کنند که البته گرفتن این مجوز بسیار سخت است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در جواب اینکه آیا خبرنگاران هم می‌توانند این مجوز را دریافت کنند پاسخ داد: تا آنجایی که من می‌دانم خیر.

کاهش 51 درصدی آسیب‌پذیری فضای مجازی در استان کرمان

وی با تشریح اقدامات این اداره کل در جهت کاش آسیب‌های فضای مجازی و جلوگیری از تخلفات گفت: از سال 92تاکنون در استان کرمان با کاهش 51 درصد آسیب‌پذیری مواجه بوده‌ایم به‌گونه‌ای که از دو هزار تخلف به 950 تخلف در سال جاری رسیده‌ایم. 

نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
پر بحث