کد خبر : ۲۵۷۴۹
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر پروژه آبرسانی سد نساء بم عنوان کرد:
مدیر پروژه آبرسانی از سد نساء به شهرهای بم و بروات گفت: خط انتقال آبرسانی از سد نساء به بم و بروات ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیر پروژه آبرسانی از سد نساء به شهرهای بم و بروات گفت: خط انتقال آبرسانی از سد نساء به بم و بروات ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محسن امیری اظهار داشت: پروژه انتقال آبرسانی از سد نساء به بم و بروات از سال ۹۰ با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه و برآورد کلی آغاز شد و در قرارداد اولیه ۱۲۳ میلیارد تومان انعقاد شد.

وی افزود: پروژه آبرسانی از سد نساء به بم و بروات به طول ۵۴ کیلومتر است که تاکنون 21 کیلومتر آن اجرا و 33 کیلومتر آن باقی مانده است.

مدیر پروژه آبرسانی از سد نساء به بم و بروات ادامه داد: تاکنون ۸۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق و هزینه شده و ۲۲۰ میلیارد دیگر نیاز دارد تا این پروژه‌های عظیم تکمیل شود.

امیری خاطرنشان کرد: آب سد نساء بم یکی از باکیفیت‌ترین آبها در بین سدهای کشور است که می‌طلبد هر چه زودتر به خانه‌های مردم رسانده شود.

وی تصریح کرد: در فاز بعدی قرار است از طریق این خط انتقال به ۱۴۰ روستا و همچنین شهرستان‌های فهرج، ریگان و نرماشیر نیز آبرسانی شود که کارهای مطالعاتی آن انجام شده و اعتبار آن بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان است.

مدیر پروژه آبرسانی از سد نساء به شهرهای بم و بروات ابراز داشت: ایستگاه پمپاژ این پروژه ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ابنیه با ۹۰ درصد پیشرفت در حال تکمیل شدن هستند.

وی در مورد تصفیه‌خانه افزود: به دلیل اینکه تصفیه‌خانه به صورت بتن‌ریزی مینیاتوری است، زمان‌بر بوده و کار به کندی انجام می‌شود.

امیری با بیان اینکه تجهیزات تصفیه‌خانه به میزان ۶۵ درصد خریداری شده است، عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی کل این پروژه حدود ۳۳ درصد انجام شده که در صورت تخصیص اعتبار به موقع تا مهرماه سال آینده تکمیل و آب باکیفیت به  منازل مردم شهرستان خواهد رسید.

 انتقال آبرسانی از سد نساء به بم و بروات یکی از پروژه‌های عمرانی بزرگ استان کرمان است که در صورت تکمیل شدن آن در فاز اول به بیش از 140 هزار نفر و در فازهای بعدی به بیش از 400 هزار نفر آبرسانی خواهد شد.
منبع: فارس
نویسنده:
نام:
ایمیل:
* نظر: